Trwa ładowanie...
dk6o0so

Silvio Berlusconi zostanie poddany operacji serca

• Były włoski premier od wtorku przebywa w szpitalu San Raffaele w Mediolanie • Operację serca przejdzie w przyszłym tygodniu • Informację przekazał jego osobisty lekarz Alberto Zangrillo • 79-letni polityk zasłabł w niedzielę w Rzymie
Share
Silvio Berlusconi
Silvio BerlusconiŹródło: AFP, Fot: TIZIANA FABI
dk6o0so

Interwencja chirurgiczna jest nieodzowna w związku z "ostrą niewydolnością aorty", na jaką cierpi polityk. Dr Zangrillo wyjaśnił, że operacja potrwa cztery godziny.

Jedynie 2 proc. takich interwencji chirurgicznych, jakiej ma być poddany włoski polityk, kończy się zejściem śmiertelnym - powiedział dziennikarzom lekarz Berlusconiego.

Ostatnio polityk prowadził "napięte rozmowy", jak piszą włoskie dzienniki, z chińskimi inwestorami w sprawie sprzedaży klubu piłkarskiego AC Milan, którego właścicielem jest od 30 lat.

dk6o0so

W 2006 r. Berlusconi był operowany po raz pierwszy w klinice w Cleveland, gdzie wszczepiono mu rozrusznik serca.

Były włoski lider polityczny, który przewodził od 1994 do 2009 roku partii Forza Italia i stał na czele trzech rządów (1994-1995, 2001-2006 i 2008-2011), po licznych procesach prowadzonych pod zarzutem oszustw podatkowych, łapówkarstwa i korzystania z płatnych usług seksualnych został mocą wyroku sądowego m.in. pozbawiony na 6 lat prawa pełnienia funkcji publicznych.

dk6o0so

Podziel się opinią

Share
dk6o0so
dk6o0so
Więcej tematów