Trwa ładowanie...
d2jedz7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Silne trzęsienie ziemi w prowincji Papua w Indonezji

Trzęsienie ziemi o sile 7,0 w skali Richtera nawiedziło we wtorek położoną na Nowej Gwinei indonezyjską prowincję Papua, ale na razie brak doniesień o ofiarach w ludziach lub stratach materialnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Silne trzęsienie ziemi w prowincji Papua w Indonezji
(PAP)
d2jedz7

Według państwowej Służby Geologicznej Stanów Zjednoczonych (USGS) wstrząs nastąpił o godzinie 6.41 rano czasu lokalnego (23.41 w poniedziałek czasu polskiego), a jego ośrodek znajdował się 48 kilometrów pod powierzchnią ziemi 250 kilometrów na zachód od miasta Jayapura - stolicy prowincji Papua.

Indonezyjska agencja do spraw katastrof żywiołowych poinformowała, że w niektórych okolicach wstrząs dał się silnie odczuć, powodując panikę i ucieczki z budynków. Jak jednocześnie zaznaczyła, nie ma na razie doniesień, by ktokolwiek doznał szkody na zdrowiu lub majątku, nie zaistniało też zagrożenie tsunami.

Ośrodek wstrząsu był zlokalizowany w odludnym i trudno dostępnym regionie Papui, co utrudnia zbieranie informacji - dodała agencja.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2jedz7

Podziel się opinią

Share

d2jedz7

d2jedz7
Więcej tematów