Trwa ładowanie...

Silne trzęsienie ziemi w Japonii

• Trzęsienie ziemi o sile 6.6 st. w skali Richtera nawiedziło Japonię
• Władze nie wydały ostrzeżenia przed falą tsunami
• Na zachodzie kraju wstrzymano ruch pociągów

Silne trzęsienie ziemi w JaponiiŹródło: PAP/EPA/USGS
dk2hhp1
dk2hhp1

Trzęsienie wystąpiło tuż po godz. 14 czasu miejscowego (po godz. 7 w Polsce) w prefekturze Tottori, ok. 700 km na zachód od Tokio - poinformowała japońska Agencja Meteorologiczna. Epicentrum znajdowało się na głębokości 10 km. Po około 30 minutach miał miejsce słabszy wstrząs wtórny.

Na zachodzie Japonii wstrzymano ruch pociągów, w tym superszybkich Shinkansen. Wstrząsy pozbawiły prądu ok. 39 tys. domów w tej części kraju - podała japońska telewizja publiczna NHK. Nie stwierdzono żadnych zakłóceń w pracy elektrowni atomowej w prefekturze Shimane.

Trzęsienia ziemi są częste w Japonii, która jest położona w jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów świata. Na kraj ten przypada ok. 20 proc. trzęsień ziemi o magnitudzie 6 lub większej.

Najsilniejsze trzęsienie ziemi w historii kraju o magnitudzie 9, które w marcu 2011 roku nawiedziło północno-wschodnią Japonię, oraz wywołane nim potężne tsunami spowodowały awarię w elektrowni atomowej Fukushima. Był to najpoważniejszy incydent tego typu od katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu.

dk2hhp1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk2hhp1
Więcej tematów