Trwa ładowanie...
d337t36

Sikorski do polityków z prawicy. "Jeżeli wszyscy mówią wam, że jesteście pijani to trzeba się przekimać"

- Wstydu się najadłem za Polskę - oświadczył były szef MSZ podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Tym samym skomentował ostatnie kontrowersje związane z nowelizacją ustawy o IPN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Sikorski na obradach Rady Krajowej
Radosław Sikorski na obradach Rady Krajowej (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d337t36

W sobotę w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej PO. Spotkanie poświęcone było pozycji Polski w UE i na świecie. Głos zabrali również m.in. lider PO Grzegorz Schetyna, komisarz Bieńkowska, kandydat na prezydenta Warszawy, poseł PO Rafał Trzaskowski oraz Radosław Sikorski. Ten ostatni w ostry sposób skomentował politykę międzynarodową rządu.

– Drodzy koledzy z Prawicy. Jeżeli wszyscy mówią wam ze jesteście pijani to trzeba się przekimać – powiedział w czasie obrad Rady Krajowej. – Wstydu się najadłem za Polskę – dodał Sikorski, odnosząc się do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium.

Były minister MSZ oświadczył, że "wielki kraj to nie taki, który się ogranicza do swojej pierwotnej substancji etnicznej. Taki, który nie szczuje na obcych, ale powoduje, że obcy chcą być tacy jak my."

d337t36

Zobacz także: "Ksiądz wypędził demona intelektualizmu!"

Sikorski zwrócił się też do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. – Nie takich dyktatorków jak pan obalaliśmy. Polska jest lepsza jak pan sądzi i jest lepsza jak pan – mówił.

Oprócz polityki zagranicznej kraju dyskutowano również o przyszłym budżecie unijnym, środkach, które do Polski maja przypłynąć, a przy negocjacjach, które się dzisiaj toczą, nie bierze udziału ani rząd PiS, ani europosłowie PiS - dodał szef Klubu PO Sławomir Neumann.

d337t36

Podziel się opinią

Share

d337t36

d337t36
Więcej tematów