Trwa ładowanie...
d27xv54
d27xv54

Signet wspiera "Miasta w Internecie"

Centrum Certyfikacji Signet należące do TP Internet zostało partnerem wspierającym konferencję "Miasta w Internecie", która odbędzie się od 12 do 14 czerwca br. w hotelu "Kasprowym" w Zakopanem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d27xv54

TP Internet, kolejny raz uczestnicząc w spotkaniu samorządowców, przekazuje wiedzę i wiadomości o nowych rozwiązaniach teleinformatycznych. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" a honorowy patronat objęli Komisja Europejska - Dyrekcja Generalna Społeczeństwo Informacyjne oraz prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Podpis elektroniczny, który zastąpi odręczny, ułatwi przepływ dokumentów. Obywatel będzie miał lepszy, łatwiejszy kontakt z urzędami - powiedział Wiesław Paluszyński, dyrektor Centrum Certyfikacji Signet. Podpisanie oświadczenia, umowy, czy innego dokumentu nie będzie wymagało stawienia się osobiście w biurze oddalonym kilkadziesiąt kilometrów.

Jeśli obywatele i urzędy dostrzegą korzyści płynące z podpisu elektronicznego, to nie trzeba będzie długo czekać na przygotowanie samorządu do elektronicznego obrotu dokumentów - zapewnił Paluszyński. Jednocześnie przypomniał, że ustawa o podpisie elektronicznym nakłada na administrację obowiązek informatyzacji urzędów w ciągu 5 lat od wejścia w życie ustawy.

d27xv54

Prezentacja Centrum Certyfikacji Signet nastąpi w czwartek 13 czerwca 2002 br. o godzinie 14.30. Wygłosi ją dyrektor Wiesław Paluszyński. Warsztaty noszą nazwę: "Podpis elektroniczny w kontaktach urzędu z obywatelem". Druga część prezentacji zaplanowana jest tego samego dnia o godzinie 16.30. Wiesław Paluszyński przedstawi: "Korzyści z rozwiązań opartych o PKI w aspekcie ustawy o podpisie elektronicznym." (miz)

Więcej:* http://tpi.pl/pr/pr*

d27xv54

Podziel się opinią

Share
d27xv54
d27xv54
Więcej tematów