Trwa ładowanie...
d31evt3

Siergiej Skripal może już mówić. Nie wiadomo co pamięta z dnia ataku

Były rosyjski szpieg Siergiej Skripal szybko powraca do zdrowia. Odzyskał już przytomność i może mówić. Nie wiadomo, czy jego zeznania cokolwiek wniosą do sprawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem Brytyjczyków nie ma antidotum na nowiczok, którym otruto Skripala
Zdaniem Brytyjczyków nie ma antidotum na nowiczok, którym otruto Skripala (PAP, Fot: WILL OLIVER)
d31evt3

O przełomie w leczeniu Siergieja Skripala, byłego pułkownika KBG otrutego gazem bojowym 4 marca poinformowały rosyjskie media. Wcześniej szpital w Salisbury w południowej Anglii, gdzie mieszka były szpieg powiadomiły o tym, że zastosowana kuracja działa, a życiu szybko powracającemu do zdrowia mężczyzny nic już nie zagraża.

Rosyjska ambasada w Londynie oficjalnie podziękowała angielskim lekarzom za pomoc i wyraziła nadzieję, że powrót Skripala do zdrowia pozwoli na przeprowadzenie obiektywnego dochodzenia w sprawie zamachu na jego życie. Oświadczenie to o tyle budzi zdziwienie, że Zachód jednoznacznie obarczył Moskwę odpowiedzialnością za zamach na życie mężczyzny.

Zobacz także: Stanisław Tyszka zmęczony Smoleńskiem. "Polacy się kłócą, PiS się cieszy"

Konsekwencją użycia broni chemicznej na terytorium Wielkiej Brytanii jest kryzys w relacjach z Rosją i wzajemne wydalenie wielu dyplomatów. Na znak solidarności z Londynem Polska nakazała wyjazd z Warszawy 4 Rosjanom, a w odpowiedzi Moskwa wydaliła 4 Polaków.

d31evt3

Wcześniej przytomność odzyskała Julia Skripal, córka byłego agenta, która również została zatruta gazem paralityczno-drgawkowym nowiczok. Śledczy stwierdzili jedynie, że źródłem skażenia była klamka w drzwiach do mieszkania Skripala w Salisbury. Nie są jednak w stanie jednoznacznie potwierdzić, że trucizna została wyprodukowana w Rosji.

Moskwa cały czas zaprzecza oskarżeniom. Nie wiadomo, czy Siergiej i Julia Skripal pamiętają wydarzenia feralnego dnia ani czy zauważyli cokolwiek, co pomoże jednoznacznie wskazać winnych i zakończyć śledztwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31evt3

Podziel się opinią

Share

d31evt3

d31evt3
Więcej tematów