Trwa ładowanie...
19-02-2015 23:30

Siergiej Ławrow rozmawiał z szefami dyplomacji Niemiec, Francji i Ukrainy

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow rozmawiał telefonicznie ze swoimi odpowiednikami z Niemiec, Francji i Ukrainy, podczas której omówiono "praktyczne posunięcia" mające na celu uregulowanie kryzysu na Ukrainie - poinformowała agencja TASS.

Siergiej Ławrow rozmawiał z szefami dyplomacji Niemiec, Francji i UkrainyŹródło: PAP/EPA, fot: Maxim Shipenkov
d3l9e4s

Według agencji ministrowie zgodzili się opracować zalecenia dla Grupy Kontaktowej, w ramach której rząd Ukrainy i przywódcy prorosyjskich separatystów "powinni osiągnąć porozumienie" w sprawie realizacji wszystkich uzgodnień podpisanych w Mińsku 12 lutego.

Ponadto uzgodniono, że "w najbliższym czasie" odbędzie się spotkanie ministrów spraw zagranicznych "normandzkiej czwórki", czyli Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji.

Przyjęte w Mińsku przez przywódców Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy porozumienie złożone z 13 punktów przewiduje m.in. wstrzymanie działań bojowych i wycofanie ciężkiej broni z linii frontu na wschodniej Ukrainie.

Porozumienie, obowiązujące formalnie od 15 lutego, nie spowodowało jednak wstrzymania walk i zajęcia przez separatystów miasta Debalcewe.

d3l9e4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l9e4s
Więcej tematów