Trwa ładowanie...
d2noi2r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Siergiej Ławrow krytykuje zachodnie media za relacje z Soczi, Ukrainy i Syrii

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zarzucił mediom krajów zachodnich "przeinaczanie faktów" i "przekazywanie nieprawdy" w relacjach z zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi, a także z Ukrainy i z Syrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow (PAP/EPA, Fot: Sergei Chirikov)
d2noi2r

- Można przytoczyć wiele faktów, które dowodzą, że absolutnie świadomie podejmowane są próby kształtowania pod określonym kątem opinii publicznej i kreowania określonego obrazu informacyjnego. Przy czym nie gardzi się przeinaczaniem faktów i przekazywaniem nieprawdy - oświadczył Ławrow.

Jako przykład rosyjski minister przytoczył materiały zachodnich mediów z Ukrainy. - Przekaz jest bardzo budujący: nastawieni pokojowo opozycjoniści żądają sprawiedliwości i porządku, a bestialskie władze używają przeciwko nim siły - oświadczył.

Ławrow zauważył, że są też rosyjskie i rosyjskojęzyczne stacje telewizyjne, które - jak podkreślił - ze szczegółami pokazują, z jakimi siłami mają do czynienia władze Ukrainy, a są to, jak sprecyzował, siły jawnie ekstremistyczne i antysemickie. "I jest to przemilczane" - zaznaczył.

d2noi2r

Według Ławrowa "to samo ma miejsce w stosunku do igrzysk". - Chociaż ostatnio, z racji ogromnej liczby sportowców i kibiców, mówienie nieprawdy jest prawie niemożliwe - wskazał.

Szef MSZ Rosji oznajmił też, że różne stacje telewizyjne niejednokrotnie emitowały materiał filmowy z Iraku sprzed 10 lat, utrzymując, że pokazują to, co obecnie dzieje się w Syrii.

- Świadome wykorzystywanie dominującej pozycji w mediach do głoszenia jawnej nieprawdy, naginania rzeczywistości do geopolitycznych interesów, nie skłania do szanowania krajów, które się tym zajmują - oświadczył Ławrow.

d2noi2r

Podziel się opinią

Share

d2noi2r

d2noi2r
Więcej tematów