Zdecydowana reakcja Sienkiewicza po decyzji sądu. "Ani kroku wstecz"
Postanowienie sądu ws. Polskiego Radia jest krytyczne wobec zmian, które planował wprowadzić obecny rząd. Bartłomiej Sienkiewicz nie zamierza jednak składać broni. Jak zapewnia, w świetle prawa "obecni likwidatorzy są legalni".
22.01.2024 | aktual.: 22.01.2024 12:02
"11 sądów wpisało likwidację państwowych spółek medialnych, a jeden sąd w Warszawie odmówił. Czy dlatego, że na czele tego sądu jest ktoś mianowany przez sędziego Plebiaka od Ziobry? Tego nie wiem, ale wiem, że w świetle prawa obecni likwidatorzy są legalni. Ani kroku wstecz" - napisał na portalu X Bartłomiej Sienkiewicz.
Wcześniej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że "Polskie Radio S.A. jest nadal w stanie likwidacji na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Spółki (WZA) z dnia 27 grudnia 2023 roku, na którym Skarb Państwa posiadający 100 proc. akcji w kapitale zakładowym reprezentował zgodnie z prawem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego".
Co dalej z Polskim Radiem? "Bezprecedensowa" sprawa
Jak podkreślono, jedynie prawomocny wyrok sądu może "skutecznie zakwestionować legalność rozpoczętego procesu likwidacji Polskiego Radia S.A".
W poniedziałek szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski przekazał, że Sąd Rejonowy w Warszawie odmówił wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego likwidacji Polskiego Radia.
"Bezprecedensowy charakter niniejszej sprawy wymaga poczynienia szerszych rozważań oraz wnikliwej analizy przepisów ustaw szczególnych, orzecznictwa i doktryny z jednoczesnym oparciem rozstrzygnięcia w sprawie na jednej ze sprzecznych linii" - podkreślono w uzasadnieniu.
Źródło: X