Trwa ładowanie...

Siemoniak odpowiada Kaczyńskiemu. Takiej reakcji się nie spodziewał

Poseł PO Tomasz Siemoniak zamieścił na Facebooku filmik. Odpowiada w nim na słowa Jarosława Kaczyńskiego, które padły podczas sobotniego kongresu PiS w Przysusze. Efekt? Zgoła odmienny od oczekiwanego.

Siemoniak odpowiada Kaczyńskiemu. Takiej reakcji się nie spodziewałŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d28unjp
d28unjp

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego było głównym punktem kongresu. Podczas wystąpienia nie zabrakło tematów dotyczących historii. Lider PiS zapowiedział m.in. odbudowę zamków kazimierzowskich. - Polska musi być piękna, bo to jest też coś, co konsoliduje naszą wspólnotę - argumentował.

Na słowa Kaczyńskiego w niekonwencjonalny sposób zareagował Siemoniak, który na Twitterze zamieścił wideo... z Wałbrzycha. "Ciekawe, co pomyśleli mieszkańcy tej kamienicy na słowa o odbudowie zamków kazimierzowskich. Odbudować trzeba, panie prezesie, setki tysięcy kamienic w zachodniej Polsce. Tu mieszkają ludzie. O zabytki trzeba dbać, ale przede wszystkim o ludzi" - przekonuje.

Pod wpisem pojawia się coraz więcej komentarzy. Dominuje jedno, niefortunne skojarzenie - afera reprywatyzacyjna. "Nieszczęście, macie w swoich szeregach specjalistów od kamienic", "Jak za pozwoleniem Gronkiewicz-Waltz wysiedlano ludzi, to was to nie interesowało" - wytykają internauci politykowi Platformy.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński otwiera kongres PiS

Za życia i panowania króla Kazimierza Wielkiego powstało blisko 50 murowanych warowni. Wśród nich Zamek Ogrodzieniecki wzniesiony na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej - największy i najbardziej znany obiekt zamkowy w woj. śląskim, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków Orlich Gniazd.

d28unjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28unjp
Więcej tematów