Trwa ładowanie...
d2lwhri

Siedział w kartonie. Zamachowcy nie mieli o nim pojęcia

Dwaj sprawcy zamachu na satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo", którzy zabarykadowali się w drukarni na północny wschód od Paryża, nie zdawali sobie sprawy, że nie są sami w budynku - podały francuskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedział w kartonie. Zamachowcy nie mieli o nim pojęcia
(PAP/EPA, Fot: Yoan Valat)
d2lwhri

Wcześniej informowano, że mężczyzna ten był zakładnikiem braci Saida i Cherifa Kouachi. W piątek wieczorem sprawcy ataku na "Charlie Hebdo" zostali zabici podczas operacji sił bezpieczeństwa w miejscowości przemysłowej Dammartin-en-Goele.

Według "Le Figaro", gdy dwaj napastnicy weszli do drukarni, nie wiedzieli, że w środku ktoś jest. Oprócz nich przebywał tam też 27-letni grafik o imieniu Lilian.

Między godz. 9 a 11 rodzina bezskutecznie usiłowała się z nim skontaktować. Po kilku godzinach ojciec Liliana dostał SMS-a od syna, w którym poinformował on, że "ukrył się na pierwszym piętrze". "Oni chyba wszystkich zabili. Powiedz policji, by interweniowała" - napisał.

Według telewizji BFM-TV mężczyzna ukrył się w kartonie i przez kilka godzin przekazywał dokładne informacje siłom bezpieczeństwa.

d2lwhri

Podziel się opinią

Share
d2lwhri
d2lwhri
Więcej tematów