Trwa ładowanie...

Siedmiogodzinny dzień pracy w Czarnogórze. Rząd wprowadzi zmiany

- Zadowolony i wypoczęty pracownik jest bardziej produktywny. To przyczynia się do wzrostu zysków pracodawców, a one przekładają się na wyższe dochody państwa - mówi ministra pracy i opieki społecznej Czarnogóry Naida Niszić. Zapowiada, że zgodnie z przedwyborczymi obietnicami premiera, jeszcze w tym roku rząd skróci dzień pracy o godzinę.

Rząd Czarnogóry chce skrócić dzień pracy z ośmiu do siedmiu godzin. Planuje wprowadzić tę zmianę do końca roku. Zdj. ilustracyjneRząd Czarnogóry chce skrócić dzień pracy z ośmiu do siedmiu godzin. Planuje wprowadzić tę zmianę do końca roku. Zdj. ilustracyjneŹródło: EAST_NEWS, fot: wojciech olkusnik
d3et5i4
d3et5i4

Ministra pracy i opieki społecznej Czarnogóry Naida Niszić zapewniła, że do końca roku w kraju wprowadzony zostanie siedmiogodzinny dzień pracy. Poinformowała o tym telewizja RTCG.

- To, co zapowiadał w kampanii przedwyborczej premier Milojko Spajić, zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku - powiedziała Niszić, odnosząc się do planu skrócenia ośmiogodzinnego dnia pracy.

- Zadowolony i wypoczęty pracownik jest bardziej innowacyjny, bardziej produktywny i bardziej lojalny, co przyczynia się do wzrostu zysków pracodawców, a wyższe zyski pracodawców przekładają się na wyższe dochody państwa. Będzie też więcej czasu dla rodziny czy przyjaciół - tłumaczył wówczas Spajić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyjątkowe odkrycie w Chorwacji. Skarb ze starożytnej Grecji

Dodał, że tygodnie pracy w Czarnogórze należą do najdłuższych w Europie i wynoszą średnio ponad 42 godziny, czyli o ponad cztery godziny tygodniowo więcej, niż średnia w krajach Unii Europejskiej.

d3et5i4

Ministra pracy i opieki społecznej Czarnogóry zapewniła też, że nie jest planowane zniesienie żadnych świadczeń socjalnych ani Funduszu Emerytalno-Rentowego. Dodała, że trwają pracę nad zharmonizowaniem procesu wydawania emerytur, szczególnie w przypadku osób, które pracowały na nie w różnych krajach, składających się w przeszłości na Jugosławię.

- Około 3,5 tys. emerytów z byłych państw jugosłowiańskich otrzymuje obecnie środki, które są niższe od średnich świadczeń w naszym kraju - wyliczała Niszić.

Czytaj również:

Źródło: PAP/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3et5i4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3et5i4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj