Trwa ładowanie...
d2c6yf3

Setki interwencji strażaków po burzach. Na tym nie koniec

Nad Polską przechodzą burze i gwałtowne ulewy. W związku z trudnymi warunkami pogodowymi strażacy interweniowali już ponad 300 razy. W Skarżysku-Kamiennej silny wiatr uszkodził ścianę hali sportowej, będącej w budowie, a w kilku innych miejscach pozrywał dachy. Synoptycy przewidują, że następne godziny przyniosą kolejne burze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burze spowodowały spore straty
Burze spowodowały spore straty (East News)
d2c6yf3

Strażacy pracowali głównie przy usuwaniu połamanych konarów i gałęzi oraz powalonych drzew, a także wypompowywaniu wody z zalanych posesji. Najwięcej interwencji – 189 – odnotowano w województwie małopolskim. W woj. świętokrzyskim interweniowano 46 razy, a w Podkarpackiem 70 razy.

W związku z zapowiadanymi w południowo-wschodniej części kraju silnymi burzami, miejscami z gradem oraz wiatrem mogącym osiągnąć 100 km/godz., Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło SMS-owy system ostrzegania o zagrożeniu. Alert rozesłano do mieszkańców sześciu województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

d2c6yf3

Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30-40 litrów na metr kwadratowy, lokalnie do 50 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90-100 km/h. Miejscami może spaść również grad.

W najbliższych godzinach synoptycy przewidują również burze na terenie woj. podlaskiego, opolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i warmińsko-mazurskiego. Tam obowiązują alerty pierwszego stopnia. Na wspomnianych obszarach mogą wystąpić opady deszczu miejscami o sumie 20-30 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 40 l/mkw. Powieje też porywisty wiatr, który rozpędzi się do 60-90 kilometrów na godzinę. Mogą wystąpić także opady gradu.

Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c6yf3

Podziel się opinią

Share

d2c6yf3

d2c6yf3
Więcej tematów