ycipk-2r2zxy

Setki interwencji strażaków po burzach. Na tym nie koniec

Nad Polską przechodzą burze i gwałtowne ulewy. W związku z trudnymi warunkami pogodowymi strażacy interweniowali już ponad 300 razy. W Skarżysku-Kamiennej silny wiatr uszkodził ścianę hali sportowej, będącej w budowie, a w kilku innych miejscach pozrywał dachy. Synoptycy przewidują, że następne godziny przyniosą kolejne burze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burze spowodowały spore straty
Burze spowodowały spore straty (East News)
ycipk-2r2zxy

Strażacy pracowali głównie przy usuwaniu połamanych konarów i gałęzi oraz powalonych drzew, a także wypompowywaniu wody z zalanych posesji. Najwięcej interwencji – 189 – odnotowano w województwie małopolskim. W woj. świętokrzyskim interweniowano 46 razy, a w Podkarpackiem 70 razy.

W związku z zapowiadanymi w południowo-wschodniej części kraju silnymi burzami, miejscami z gradem oraz wiatrem mogącym osiągnąć 100 km/godz., Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło SMS-owy system ostrzegania o zagrożeniu. Alert rozesłano do mieszkańców sześciu województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

ycipk-2r2zxy

Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30-40 litrów na metr kwadratowy, lokalnie do 50 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90-100 km/h. Miejscami może spaść również grad.

W najbliższych godzinach synoptycy przewidują również burze na terenie woj. podlaskiego, opolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i warmińsko-mazurskiego. Tam obowiązują alerty pierwszego stopnia. Na wspomnianych obszarach mogą wystąpić opady deszczu miejscami o sumie 20-30 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 40 l/mkw. Powieje też porywisty wiatr, który rozpędzi się do 60-90 kilometrów na godzinę. Mogą wystąpić także opady gradu.

Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

ycipk-2r2zxy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2r2zxy

ycipk-2r2zxy
ycipk-2r2zxy