Trwa ładowanie...

Seria wybuchów na Krymie. Ukraińcy zniszczyli rosyjski radar?

Seria wybuchów na zaanektowanym przez Rosję Krymie. Eksplozje, jak wynika z doniesień mediów, słychać było w rejonie przylądka Fiolent obok Sewastopola. Rosjanie twierdzą, że to efekt działania obrony przeciwlotniczej. Dowodzą, że zestrzelili ukraińskiego drona. Z niepotwierdzonych na razie informacji wynika, że ogień objął rosyjskie przybrzeżne stanowisko radarowe. Wokół niego rozmieszczone miały być wyrzutnie rakiet.

Seria wybuchów na Krymie. Ukraińcy zniszczyli rosyjski radar? Seria wybuchów na Krymie. Ukraińcy zniszczyli rosyjski radar? Źródło: Twitter.com
dx8y28n
dx8y28n

O serii wybuchów na zaanektowanym przez Rosję Krymie informuje w niedzielę rosyjskojęzyczna redakcja BBC, powołując się na doniesienia w lokalnych kanałach w Telegramie.

Wybuchy, jak podaje BBC, słychać było w rejonie przylądka Fiolent obok Sewastopola.

Przedstawiciel rosyjskich władz, "gubernator" Sewastopola miał poinformować o zestrzeleniu przez obronę przeciwlotniczą drona.

dx8y28n

Zniszczony został rosyjski radar?

Tymczasem, jak informuje na swoim profilu OSINTtechnical, grupa dziennikarzy i ekspertów zajmujących się tematyką obronności, to co eksplodowało i stanęło w ogniu na przylądku Fiolent, to rosyjskie przybrzeżne stanowisko radarowe.

Jak wynika z wcześniejszych zdjęć satelitarnych były wokół niego rozmieszczone wyrzutnie rakiet.

Miejscowe kanały w Telegramie informowały wcześniej także o wybuchach w okolicach Ałupki i wsi Ołeniwka - przekazuje BBC.

9 sierpnia doszło do eksplozji na lotnisku wojskowym Saki koło Nowofedoriwki na Krymie, w wyniku czego zniszczonych lub uszkodzonych zostało około 20 rosyjskich samolotów. Natomiast 16 sierpnia wybuchł pożar w podstacji transformatorowej w mieście Dżankoj i doszło do detonacji magazynu amunicji w pobliskiej wsi Majske. 20 sierpnia informowano o odgłosach wybuchów, które słychać było w Eupatorii i Bakczysaraju.

dx8y28n

Rosja nielegalnie zaanektowała Krym, część ukraińskiego terytorium, w marcu 2014 r. Obecnie używa terytorium półwyspu jako zaplecza do prowadzonej od lutego inwazji na Ukrainę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dx8y28n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dx8y28n
Więcej tematów