Trwa ładowanie...
d27bikf

Seria pożarów w Polsce. Do akcji wkracza Rada Ministrów

Zgierz, Trzebinia, Olsztyn - to tylko trzy z wielu miejsce, gdzie ostatnio zapaliły się wysypiska śmieci. Serią tajemniczych pożarów zajmie się teraz Rada Ministrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kłęby dymu nad Zgierzem
Kłęby dymu nad Zgierzem (Agencja Gazeta, Fot: Tomasz Stańczak)
d27bikf

Jak podaje PAP, premier Mateusz Morawiecki zlecił uzupełnienie porządku wtorkowych obrad Rady Ministrów o informację ws. serii pożarów.

W ciągu ostatniego miesiąca pięciokrotnie płonęły w Polsce składowiska z odpadami. We wszystkich pożarach z dymem poszły odpady trudne lub niemożliwe do przetworzenia i drogie w składowaniu.

d27bikf

Do jednego z spekatakularnych pożarów doszło m.in. w Zgierzu. W akcji brało udział ok. 250 strażaków. Jak się okazuje, firma zajmująca się magazynowaniem śmieci prowadziła wysypisko nielegalnie. W stosunku do niej prowadzona jest już kontrola. PiS i Razem domagają się też dymisji starosty z ramienia PSL, a wicemarszałek województwa sugeruje, że pożar nie jest przypadkiem.

Wcześniej dwadzieścia zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w środę w sortowni śmieci przy ul. Zawodzie w Warszawie. Dodatkowo siły ściągnięto z Piaseczna, Nowego Dworu Mazowieckiego, Mrokowa, Nowej Woli, Otwocka, Bielawy, Chojnowa i Radomia. W okolicy było mnóstwo gryzącego dymu. Pojawiły się apele o pozamykanie na noc okien.

Opony i płyty wiórowe paliły się z kolei w Olsztynie. Słupy dymu było widać z odległości kilku kilometrów. Do walki z żywiołem ruszyło aż 35 jednostek straży pożarnej.

Kłęby czarnego dymu unosiły się również nad małopolską Trzebinią i okolicą. Tam też płonęło nielegalne składowisko opon. W akcji brało udział prawie 150 strażaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27bikf

Podziel się opinią

Share
d27bikf
d27bikf
Więcej tematów