Trwa ładowanie...

Seria ataków w centrum Paryża. Są zabici i ranni

Co najmniej 60 osób zginęło, a ponad 60 zostało ciężko rannych w wyniku kilku strzelanin oraz wybuchów w centrum Paryża. W hali koncertowej Bataclan napastnicy wzięli ok. 100 zakładników. Zginęło tam już 15 osób. Świadkowie mówią też o dwóch eksplozjach, do których doszło w pobliżu Stade de France, gdzie odbywał się mecz piłkarski Francja-Niemcy. Ze stadionu ewakuowany został prezydent Francois Hollande i wraz ze współpracownikami pojechał do ministerstwa spraw wewnętrznych, by śledzić na bieżąco sytuację - podaje BBC.
Share
Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia
Policja zabezpiecza miejsce zdarzeniaŹródło: PAP/EPA, Fot: Yoan Valat
dvnkj3g

Jak informują francuskie media, na które powołuje się BBC, do strzelaniny doszło w restauracji z jedzeniem kambodżańskim w 11. dzielnicy Paryża. Do restauracji wtargnął uzbrojony w kałasznikowa napastnik.

Na miejscu pracuje policja. Naoczni świadkowie mówią, że nagle usłyszeli odgłosy serii z broni maszynowej, a potem krzyki rannych i przerażonych. Strzelano z zewnątrz i w środku restauracji. Nie wiadomo, czy był jeden napastnik, czy też grupa.

Do strzelaniny doszło w bardzo ruchliwym miejscu Paryża, szczególnie w piątkowy wieczór. Okolica została natychmiast odcięta od reszty miasta przez przybyłych na miejsce policjantów i strażaków, którzy zjawili się natychmiast po strzelaninie. Według naocznych świadków napastnicy używali broni maszynowej.

dvnkj3g

Na razie nie wiadomo, czy był to atak terrorystyczny. Policja nie dopuszcza na miejsce dziennikarzy w obawie przed kolejnym atakiem zabójców.

W hali koncertowej Bataclan napastnicy wzięli ok. 100 zakładników. Zginęło tam już 15 osób.

Miejscowe media informują o dwóch eksplozjach niedaleko stadionu Stade de France, gdzie wieczorem rozgrywano mecz Francja-Niemcy. Ze stadionu ewakuowany został prezydent Francois Hollande i wraz ze współpracownikami pojechał do ministerstwa spraw wewnętrznych, by śledzić na bieżąco sytuację

dvnkj3g

Podziel się opinią

Share
dvnkj3g
dvnkj3g
Więcej tematów