Trwa ładowanie...
d4jr764

Serbia: wicepremier składa dymisję po skandalu seksualnym

Wicepremier Serbii Vuk Obradović złożył w środę dymisję w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne współpracowniczek.

Share
d4jr764

Obradović, bohater pierwszego skandalu seksualnego w Jugosławii, jest liderem serbskiej Socjaldemokracji (SD) i członkiem parlamentarnej komisji antykorupcyjnej.

Po ujawnieniu zarzutów stawianych mu przez współpracowniczki z partii i rządu, do złożenia rezygnacji wezwało go w poniedziałek prezydium Socjaldemokracji, ugrupowania, które sam stworzył, jeszcze jako opozycjonista wobec rządów Slobodana Miloszevicia.

Po ogłoszeniu stanowiska partii, która należy do rządzącej koalicji, o złożenie dymisji poproszono Obradovicia na posiedzeniu rządu.

Afera seksualna może doprowadzić do podziału Socjaldemokracji. Prezydium partii uchwaliło wprawdzie wniosek o odwołanie Obradovicia, ale część jego członków stanęła w obronie prezesa, uważając całą sprawę za celowo uknutą intrygę.

Pierwszą kobietą, która oskarżyła wicepremiera jest rzeczniczka SD Ljiljana Nestorović. Na konferencji prasowej w środę wyjaśniła, że ze strony Obradovicia spotkała się wielokrotnie z agresywnym narzucaniem się w celach seksualnych. Na podobne traktowanie przez prezesa skarżyły się jej także pracownice w biurze partii oraz dziennikarki. Wicepremier odrzucił wszelkie oskarżenia.(aka)

d4jr764
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jr764
Więcej tematów