Trwa ładowanie...
d3afojs

'Sensacyjne' wieści "Naszego Dziennika". "Premier powiedział prawdę"

Nie cichną echa po wypowiedzi Mateusza Morawieckiego o udziale Żydów w Holokauście. Na szefa polskiego rządu spadła krytyka. W jego obronie stanęły prawicowe media, które ogłaszają, że "powiedział prawdę".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Redakcja prawicowego medium broni Morawieckiego
Redakcja prawicowego medium broni Morawieckiego (East News)
d3afojs

"Tak jak byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze, czy ukraińscy – nie tylko niemieccy" – o tych słowach Morawieckiego mówi cały świat. Padły po pytaniu izraelskiego dziennikarza, który zapytał go o skutki nowelizacji ustawy o IPN. Komentarze posypały się jeden po drugim. Głos zabrała społeczność żydowska w Polsce i sam premier Izraela, Benjamin Netanjahu.

Po wielkiej fali krytyki, odniosła się do niej i rzeczniczka rządu - która stwierdziła, że premier nie ma za co przepraszać - i prawicowe media. "Nasz Dziennik" poprosił o zdanie w temacie filozofa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Tadeusza Guza. – Premier Mateusz Morawiecki powiedział prawdę, gdyż takie są fakty historyczne – stwierdził. I dodał, że "za tym rzekomym apelem o wolność słowa, kryje się olbrzymia manipulacja faktami dotyczącymi współudziału w II wojnie światowej, jeżeli chodzi o wymiar narodowościowy".

Odkrywcze? Wyraźnie tak, bo "Nasz Dziennik" z tego zdania zrobił "jedynkę" wydania papierowego.

d3afojs

Podziel się opinią

Share
d3afojs
d3afojs