Trwa ładowanie...
05-02-2014 19:41

Senator Kazimierz Jaworski: ONZ propaguje gender, szerzy gangrenę moralną i demoralizację

Trzeba wezwać władze do potępienia antykościelnych działań ONZ, której nie chodzi o dobro dzieci, ale o propagowanie ideologii gender. Niezwłocznie złożymy w parlamencie projekt uchwał w tej sprawie - napisał w oświadczeniu przesłanym WP.PL senator Solidarnej Polski Kazimierz Jaworski. Odniósł się w ten sposób do przedstawionego przez ONZ raportu na temat księży pedofilów.

Share
Senator Kazimierz Jaworski: ONZ propaguje gender, szerzy gangrenę moralną i demoralizacjęŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d1vpl4f

"Niezwłocznie w parlamencie złożymy projekty uchwał potępiających antykościelne działania ONZ" - napisał w swoim oświadczeniu senator SP. Jego zdaniem, ONZ nie chodzi o dobro dzieci. "ONZ programowo propaguje ideologię gender. To ideologia gender jest przyczyną rozprzężenia moralnego, które jest prawdziwym powodem nadużyć seksualnych, również w stosunku do dzieci" - podkreślił Kazimierz Jaworski.

Senator zaznaczył, że "Watykan już dawno zwracał uwagę, iż agendy ONZ są rozsadnikiem najgorszej gangreny moralnej, niszczenia rodziny, demoralizowania dzieci i młodzieży, pod sztandarami gender." "Dziś ONZ odpowiedziało atakiem na Kościół, wciągając na sztandary tej organizacji od dawna sączoną propagandę, że to Kościół jest genetycznie siedliskiem pedofilii. Apele ONZ brzmią tak, jakby walka z nadużyciami seksualnymi w stosunku do dzieci zależała przede wszystkim od okiełznania Kościoła" - zaakcentował Kazimierz Jaworski.

Jak dodał, "Polska jest krajem katolickim i naszym obowiązkiem jest stanąć w obronie Kościoła". "Wiemy, że przypadki pedofilii wśród księży są o wiele rzadsze, niż w innych grupach społecznych. W Polsce nigdy nie zgodzimy się na koncepcje, że rodziną jest dwóch mężczyzn lub dwie kobiety, czy jeszcze bardziej wynaturzone pomysły" - napisał senator Solidarnej Polski.

d1vpl4f

Zaapelował o wzywanie władz publicznych, by potępiły antykościelne działania ONZ. "Składka naszego kraju do tej organizacji wynosi aż 20 milionów dolarów. Polska nie powinna finansować zwalczania Kościoła z naszych pieniędzy. Jeżeli ONZ nie wycofa się ze swojej antykościelnej polityki, konieczne będzie przemyślenie, co powinniśmy z tym zrobić" - napisał Jaworski.

Raport Komitetu ONZ ds. Praw Dziecka

Komitet ONZ ds. Praw Dziecka ogłosił w środę Genewie wyjątkowo krytyczny dokument, w którym stwierdza, że postawa Watykanu umożliwiła wykorzystanie dziesiątek tysięcy dzieci przez księży pedofilów. Komitet ONZ oświadczył, że jest "poważnie zaniepokojony" tym, iż Watykan nie zdawał sobie sprawy z powagi i zasięgu tych przestępstw oraz nie przyjął na czas niezbędnych zasad postępowania, by uporać się z tym problemem i chronić dzieci.

Komitet zaapelował, by Watykan natychmiast usunął z szeregów Kościoła wszystkich duchownych winnych pedofilii i podejrzanych o takie czyny. Zażądał również, aby Watykan udostępnił swe archiwa na temat przypadków pedofilii w Kościele oraz tych, którzy tuszowali ten skandal. Domaga się postawienia winnych przed świeckim wymiarem sprawiedliwości.

Watykan, oskarżony o złamanie Konwencji o Prawach Dziecka, oświadczył, że oceni zarzuty, ale w raporcie widzi też "ingerencję w nauczanie Kościoła w kwestii godności osoby ludzkiej i korzystania z wolności religijnej". "Stolica Apostolska zapewnia ponownie o swym zaangażowaniu w obronę i ochronę praw dziecka, zgodnie z zasadami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka oraz wartościami moralnymi i religijnymi doktryny katolickiej" - podkreślono w komunikacie.

Źródło: WP.PL, PAP

d1vpl4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vpl4f
d1vpl4f
Więcej tematów