Trwa ładowanie...

Senat opublikuje wykaz lotów marszałka Stanisława Karczewskiego

Centrum Informacyjne Senatu poinformowało w środę media, że jeszcze dzisiaj na stronie internetowej Senatu zostanie opublikowany wykaz lotów rządowym samolotem marszałka Stanisława Karczewskiego.
Share
Stanisław Karczewski, marszałek Senatu
Stanisław Karczewski, marszałek SenatuŹródło: PAP, Fot: Piotr Nowak
d1i82mv

"W związku z licznymi pytaniami dziennikarzy zamierzamy 7 sierpnia br. zamieścić na senackiej stronie internetowej wykaz zagranicznych i krajowych lotów o statusie HEAD z udziałem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego od 1 stycznia 2018 r. Te częściowe dane uzupełnimy o dwa pierwsze lata obecnej kadencji 8 sierpnia" - napisało biuro prasowe Senatu.

Jak dodano, na przygotowanie wykazu z całej kadencji potrzeba więcej czasu.

W środę na konferencji prasowej PO poseł Cezary Tomczyk zdradził, że sprawa lotów może dotyczyć również marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. W marcu 2018 roku Stanisław Karczewski zabrał na pokład rządowego samolotu żonę i wnuki. Polecieli na uroczystości do Budapesztu - podaje wyborcza.pl. Tydzień temu, marszałek Senatu pytany, czy latał z rodziną rządowym samolotem, odpowiedział, że nie.

d1i82mv

Dzisiaj okazało się również, że z lotów z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim korzystali również poseł Stanisław Piotrowicz z żoną Marią, europoseł Zdzisław Krasnodębski z żoną Anną, europoseł Bogdan Rzońca, oraz posłanka Krystyna Wróblewska, a także asystenci marszałka Kuchcińskiego.

Marszałek Marek Kuchciński latał rządowymi samolotami sam i z rodziną ponad sto razy - tak wynika z danych z ostatnich 16 miesięcy. Nie wiadomo, jak sytuacja wyglądała wcześniej. Onet oszacował koszt lotów marszałka Sejmu za okres od marca 2018 do maja 2019 na ponad 4 miliony złotych. Wcześniej Marek Kuchciński zaprzeczał, by latał z rodziną, a ostatecznie przyznał się do 16 takich lotów. "Rzeczpospolita", powołując się na pracowników lotniska w Jasionce pod Rzeszowem informowała, że dzieci marszałka korzystały z rządowej floty także wtedy, kiedy nie było go na pokładzie. Jeśli okazałoby się to prawdą, organizatorom takich lotów groziłoby do 8 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1i82mv

Podziel się opinią

Share
d1i82mv
d1i82mv
Więcej tematów