Trwa ładowanie...
d1dadfj

Sellin: rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej mają prawo wiedzieć

- Ekshumacje powinny być przeprowadzone, ponieważ rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej mają prawo wiedzieć, kogo opłakują nad grobem - ocenił w poniedziałek wiceminister kultury Jarosław Sellin (PiS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sellin: rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej mają prawo wiedzieć
(AFP)
d1dadfj

W ostatnich dniach media obiegły szokujące informacje dotyczące ekshumacji ciał ofiar wypadku z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Okazuje się, że złamanie zakazu otwierania trumien miało swoje uzasadnienie.

W jednej z nich znajdowały się bowiem dwie głowy, trzy nogi i cztery miednice. Z szacunku dla rodzin nie ujawniono jednak, po której z ekshumacji dokonano tak bulwersującego odkrycia.

Zobacz także: Ks. Henryk Zieliński: otwarcie trumien ze Smoleńska - o siedem lat za późno

d1dadfj

- Katastrofa smoleńska to był kryzys, a państwo polskie nie zdało tego egzaminu - komentował w "TVP Info" poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz.

Marszałek senior Kornel Morawiecki z tego samego ugrupowania dodawał z kolei, że "nie widzi podobieństw w sposobie traktowania ofiar katastrofy smoleńskiej z tym, jak traktowano polskich oficerów w Katyniu".

Rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec tłumaczył jednak, że "w przypadku katastrof lotniczych stan ofiar jest trudny do identyfikacji".

Zobacz także: Podkomisja smoleńska ignoruje pytania o wydatki

d1dadfj

Podziel się opinią

Share

d1dadfj

d1dadfj
Więcej tematów