Trwa ładowanie...

Seksafera. Jest wniosek o uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu

Do Sejmu wpłynął wniosek prokuratury o wyrażenie zgody na uchylenie immunitetu posłowi PSL-UED Stefanowi Niesiołowskiemu. Jest opiniowany przez służby prawne Kancelarii Sejmu.

Share
Seksafera. Jest wniosek o uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d18m4xe

- Jeżeli dokument będzie spełniał wymogi formalne, zostanie przekazany do komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych, a o treści wniosku zostanie także zawiadomiony poseł nim objęty - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Prokuratura Krajowa poinformowała w czwartek, że zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym.

Jak ustalił wcześniej reporter WP, Niesiołowski miał załatwiać intratne kontrakty trzem zaprzyjaźnionym biznesmenom: Bogdanowi W., Wojciechowi K. i Krzysztofowi K. Zatrzymali ich funkcjonariusze CBA. W zamian za wykorzystywanie swoich wpływów Niesiołowski miał otrzymywać m.in. korzyści majątkowe w postaci usług seksualnych opłacanych przez biznesmenów.

d18m4xe

"Bogdan W. i Wojciech K. umawiali kobiety na spotkania ze Stefanem Niesiołowskim, organizowali miejsca, w których dochodziło do zbliżeń, organizowali transport dla kobiet i wypłacali im wynagrodzenie za usługi seksualne na rzecz posła. Do takich zdarzeń doszło co najmniej trzydziestokrotnie" - podawała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

W rozmowie z WP Niesiołowski zapewnił, że "nie przyjmował żadnych łapówek i nie załatwiał żadnych kontraktów". - Chodzi o przykrycie medialnie sprawy taśm Kaczyńskiego. Nie mam żadnego związku z tą sprawą - stwierdził. Tego samego dnia, w czwartek, poinformował jednak, że jest gotów zrzec się immunitetu.

Szefa Kancelarii Premiera dla WP

Aferę z Niesiołowskim komentował w piątek rano w programie "Tłit" szef KPRM Michał Dworczyk. - Materiał zgromadzony w trakcie postępowania musi być poważny. Są nagrania, dowody... Sprawa bez wątpienia wymaga wyjaśnienia - przekonywał.

- Jeśli fakty się potwierdzą, to jest to koniec legendy. Nie można zapominać, że w czasach opozycji komunistycznej Niesiołowski był ważną postacią i miał duże zasługi - dodał minister.

Zobacz: Seksafera z Niesiołowskim. Szef Kancelarii Premiera komentuje:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d18m4xe

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18m4xe
d18m4xe
Więcej tematów