Trwa ładowanie...

Seks zmarłych na wystawie w Niemczech

Kontrowersyjny naukowiec Gunther Von Hagens zwany "Doktorem Śmierć" znów zszokował Niemcy. Na swojej najnowszej wystawie pokazał preparaty z ludzkich ciał podczas aktu seksualnego.

Seks zmarłych na wystawie w NiemczechŹródło: AFP
dkxzfry
dkxzfry

- To złamanie tabu i bezczeszczenie zwłok - twierdzą przeciwnicy Von Hagensa. Wśród nich jest wielu polityków i przedstawicieli Kościołów. Niektórzy wskazują na niejasne okoliczności pozyskiwania zwłok przez Von Hagensa.

Z powodu tych kontrowersji Von Hagens musiał niedawno zamknąć wystawę w Paryżu. Najnowszą można od czwartku oglądać w Berlinie. Naukowiec, nazywany przez niemiecką prasę "Doktorem Śmierć" twierdzi, że ma zgodę od wszystkich dawców ciał. Broni też eksponatu przedstawiającego stosunek seksualny. Jak mówi, chce w ten sposób zachęcić ludzi do poznawania swojego ciała.

Gunther Von Hagens, dzięki opracowanej przez siebie technice plastynacji, preparuje ludzkie zwłoki i pokazuje je na wystawach. W 2005 roku chciał otworzyć zakład plastynacji w Sieniawie Żarskiej w województwie lubuskim. Zrezygnował jednak po protestach miejscowych władz i mieszkańców.

dkxzfry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkxzfry
Więcej tematów