Trwa ładowanie...
dnz6poo

Seks w Watykanie. Nowa książka dziennikarza, który rozpętał aferę Vatileaks

W wydanej dziś publikacji znalazła się relacja 22-letniego Polaka, który jako nastolatek mieszkał w domu dla ministrantów i był świadkiem aktów seksualnych. Sam również był wykorzystywany seksualnie na terenie Watykanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seks za spiżową bramą. Książka odkrywa nowe skandale.
Seks za spiżową bramą. Książka odkrywa nowe skandale. (PAP/EPA, Fot: Giuseppe Lami)
dnz6poo

"Grzech pierworodny" to tytuł najnowszej książki włoskiego dziennikarza śledczego Gianluigi Nuzziego, który w swojej najnowszej publikacji opisał przypadki seksualnego wykorzystywania ministrantów za Spiżową Bramą w Watykanie. W wydanej dziś publikacji znalazła się relacja 22-letniego Polaka, który jako nastolatek mieszkał w domu dla ministrantów i był świadkiem aktów seksualnych. Sam również był wykorzystywany seksualnie na terenie Watykanu.

W książce Nuzziego można przeczytać listy molestowanego Polaka. Opisywał w nich, m. in., próbę zgłoszenia w 2014 roku nadużyć kościelnym władzom. Skargi spotkały się z brakiem jakiejkolwiek reakcji ze strony przełożonych. Wówczas, Polak postanowił zwrócić się bezpośrednio do urzędów Stolicy Apostolskiej, w tym do Sekretariatu Stanu i Kongregacji Nauki Wiary, co skończyło się dla niego wyrzuceniem z Watykanu. Autor "Grzechu pierworodnego" do dziś nie dostał informacji o zdementowaniu opisanych faktów.

Homoseksualne orgie w Watykanie

Jak podało RMF24, kopia książki została przekazana w dniu wydania watykańskiemu promotorowi sprawiedliwości Gian Piero Milano przez adwokat Caterinę Malavendę z krótkim listem Nuzziego po to, by ocenił opisane fakty i wyciągnął ewentualne konsekwencje.

O Gianluigim Nuzzim zrobiło się głośno w 2012 roku, gdy na podstawie przekazanych mu dokumentów przygotował program telewizyjny, a w maju wydał książkę „Jego Świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI". Publikacja stała się bestsellerem i wywołała aferę nazwaną przez media VatiLeaks.

Źródło: The Washington Post, RMF24

dnz6poo

Podziel się opinią

Share
dnz6poo
dnz6poo
Więcej tematów