Trwa ładowanie...

Seks w Watykanie. Nowa książka dziennikarza, który rozpętał aferę Vatileaks

W wydanej dziś publikacji znalazła się relacja 22-letniego Polaka, który jako nastolatek mieszkał w domu dla ministrantów i był świadkiem aktów seksualnych. Sam również był wykorzystywany seksualnie na terenie Watykanu.

Seks w Watykanie. Nowa książka dziennikarza, który rozpętał aferę VatileaksŹródło: PAP/EPA, fot: Giuseppe Lami
d1mfg3f
d1mfg3f

"Grzech pierworodny" to tytuł najnowszej książki włoskiego dziennikarza śledczego Gianluigi Nuzziego, który w swojej najnowszej publikacji opisał przypadki seksualnego wykorzystywania ministrantów za Spiżową Bramą w Watykanie. W wydanej dziś publikacji znalazła się relacja 22-letniego Polaka, który jako nastolatek mieszkał w domu dla ministrantów i był świadkiem aktów seksualnych. Sam również był wykorzystywany seksualnie na terenie Watykanu.

W książce Nuzziego można przeczytać listy molestowanego Polaka. Opisywał w nich, m. in., próbę zgłoszenia w 2014 roku nadużyć kościelnym władzom. Skargi spotkały się z brakiem jakiejkolwiek reakcji ze strony przełożonych. Wówczas, Polak postanowił zwrócić się bezpośrednio do urzędów Stolicy Apostolskiej, w tym do Sekretariatu Stanu i Kongregacji Nauki Wiary, co skończyło się dla niego wyrzuceniem z Watykanu. Autor "Grzechu pierworodnego" do dziś nie dostał informacji o zdementowaniu opisanych faktów.

Homoseksualne orgie w Watykanie

Jak podało RMF24, kopia książki została przekazana w dniu wydania watykańskiemu promotorowi sprawiedliwości Gian Piero Milano przez adwokat Caterinę Malavendę z krótkim listem Nuzziego po to, by ocenił opisane fakty i wyciągnął ewentualne konsekwencje.

O Gianluigim Nuzzim zrobiło się głośno w 2012 roku, gdy na podstawie przekazanych mu dokumentów przygotował program telewizyjny, a w maju wydał książkę „Jego Świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI". Publikacja stała się bestsellerem i wywołała aferę nazwaną przez media VatiLeaks.

Źródło: The Washington Post, RMF24

d1mfg3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mfg3f
Więcej tematów