Trwa ładowanie...
dr23z40

Sekretarz stanu USA: cieszymy się z decyzji Polski ws. Komisji Weneckiej

• Pomówimy o wewnętrznych wyzwaniach, przed którymi stoi Polska - stwierdził Kerry
• Sekretarz stanu USA na spotkaniu z szefem polskiej dyplomacji
• Cieszymy się z decyzji Polski ws. Komisji Weneckiej - dodał
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sekretarz stanu USA: cieszymy się z decyzji Polski ws. Komisji Weneckiej
(PAP/EPA, Fot: SHAWN THEW)
dr23z40

Sekretarz stanu USA John Kerry, który w środę spotyka się w Waszyngtonie z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim, wyraził zadowolenie, że Polska zdecydowała się zasięgnąć opinii Komisji Weneckiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Wypowiadając się tuż przed spotkaniem z polskim ministrem, Kerry oświadczył, że Polskę i USA łączy bardzo silny sojusz, a nasze kraje blisko współpracują w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa. Podkreślił też, że Polska odegra ważną rolę na szczycie NATO w lipcu.

Szef amerykańskiej dyplomacji zapowiedział, że podczas spotkania z ministrem Waszczykowskim będzie rozmawiał o wewnętrznych wyzwaniach, przed którymi stoi Polska.

dr23z40

- Przyjmujemy z zadowoleniem, że Polska zdecydowała się zasięgnąć opinii Komisji Weneckiej w kwestii Trybunału Konstytucyjnego - zaznaczył Kerry.

Minister Waszczykowski podkreślił, że "Polskę i USA łączą wspólne wartości i interesy związane z bezpieczeństwem". W tym kontekście podkreślił zagrożenia płynące z różnych kierunków; przyznał, że dla Polski priorytetem jest to, które płynie ze Wschodu - tu wskazał na konflikt ukraińsko-rosyjski. - Ale nie zaniedbujemy też zagrożeń z południa - zaznaczył.

- Mamy nadzieję, że lipcowy szczyt NATO dostarczy odpowiedzi na te zagrożenia, by ustabilizować sytuację w naszej części Europy - oświadczył szef polskiej dyplomacji.

Przebywający z wizytą w Waszyngtonie minister Waszczykowski po spotkaniu z Kerrym ma się też spotkać między innymi z doradczynią prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego, ambasador USA przy ONZ Susan Rice.

dr23z40

Podziel się opinią

Share
dr23z40
dr23z40