Trwa ładowanie...
d33zahe

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT - Zbigniew Ćwiąkalski w ogniu pytań

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT rozpoczęła przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Zbigniew Ćwiąkalski był szefem tego resortu od 2007 roku. To za jego kadencji zaczęły się pojawiać wyłudzenia VAT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ćwiąkalski odpowiada na pytania sejmowej komisji śledczej do spraw VAT.
Zbigniew Ćwiąkalski odpowiada na pytania sejmowej komisji śledczej do spraw VAT. (PAP, Fot: Jacek Turczyk/PAP)
d33zahe

Zbigniew Ćwiąkalski odpowiada na pytania komisji

Zbigniew Ćwiąkalski to były minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Swoje funkcje pełnił od 16 listopada 2007 roku do 20 stycznia 2009 roku. Komisja śledcza do spraw Vat będzie go pytała o wyłudzenia podatku VAT, które zaczęły pojawiać się za jego kadencji. Zbigniew Ćwiąkalski jest pierwszym ministrem z ramienia PO pełniącym wysokie funkcje za czasów Donalda Tuska, który stanął przed sejmową komisją śledczą.

Zbigniew Ćwiąkalski – przesłuchanie to prowokacja

Zbigniew Konwiński jest jednym z polityków PO, którzy zasiadają w komisji śledczej do spraw VAT. Jego zdaniem Zbigniew Ćwiąkalski nie ma niczego do ukrycia. Za jego rządów w ministerstwie powstawało wiele regulacji, których zadaniem było uszczelnienie systemu płacenia podatku VAT. Dodatkowo Konwiński uważa, że postawienie przed komisją Ćwiąkalskiego tuż przed rozpoczęciem wyborów samorządowych jest prowokacją ze strony PiS, które pragnie zwycięstwa w niedzielnym głosowaniu.

d33zahe

Komisja śledcza do spraw VAT

Sejmowa komisja do spraw VAT zajmuje się badaniem nieprawidłowości, do których miały mieć miejsce w latach 2007-2015. Zdaniem PiS w tym czasie dochodziło do dziesiątek nieprawidłowości, które ułatwiały wyłudzenia podatku VAT przez nieuczciwych przedsiębiorców. Komisja zajmuje się sprawdzaniem, czy w określonym czasie były podejmowane odpowiednie działania, których celem było zapewnienie przypływów do Skarbu Państwa z podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego.

d33zahe

Podziel się opinią

Share

d33zahe

d33zahe
Więcej tematów