Trwa ładowanie...
d1jcim2

Sejm za płaceniem VAT przez rozliczających się kartą podatkową

Sejm przyjął w czwartek poprawkę Senatu, według której osoby rozliczające się w formie karty podatkowej są obowiązane płacić podatek VAT. Wcześniej Sejm, nowelizując ustawę o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych osób fizycznych, zwolnił takie osoby z obowiązku płacenia VAT.

d1jcim2
d1jcim2

Sejm przyjął również poprawkę Senatu, w myśl której do limitów zatrudnienia będzie się wliczało emerytów i rencistów, przywracając w ten sposób pierwotną rządową wersję ustawy. Obecnie podatnik rozliczający się w formie karty podatkowej ma prawo zatrudnić do dwóch emerytów lub rencistów nie wliczając ich do limitów zatrudnienia.

Mali przedsiębiorcy, rozliczający się z podatku dochodowego w formie karty podatkowej, stali się płatnikami VAT (po przekroczeniu progu 40 tys. zł rocznego obrotu) od początku 2001 roku, na mocy ubiegłorocznej nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług (VAT).

Karta podatkowa jest uważana za bardzo korzystną formę opodatkowania. Aby z niej skorzystać, trzeba jednak spełniać określone warunki: prowadzić jeden z rodzajów działalności określonych w ustawie (np. usługowo-wytwórczą, gastronomiczną lub w zakresie handlu detalicznego)
oraz nie zatrudniać pracowników ponad określony limit. (mk)

d1jcim2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jcim2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj