Trwa ładowanie...

Sejm. Opozycja wygrała głosowanie. Gorzkie słowa z Ministerstwa Zdrowia

Sejm miał pracować nad projektem ustawy ws. zwalczania koronawirusa. Obrady zostały odroczone, co nie spodobało się szefowi Ministerstwa Zdrowia. Adam Niedzielski zamieścił gorzki wpis w sieci.

Share
Sejm. Ważne głosowanie odroczone. Głos zabiera Adam Niedzielski z Ministerstwa Zdrowia
Sejm. Ważne głosowanie odroczone. Głos zabiera Adam Niedzielski z Ministerstwa ZdrowiaŹródło: PAP
d1kspua

Na wtorek zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Posłowie mieli pracować m.in. nad projektem Prawa i Sprawiedliwości ws. nowelizacji niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19.

Chodzi m.in. o zwolnienie personelu medycznego z odpowiedzialności karnej w czasie epidemii w ramach tzw. klauzuli dobrego samarytanina. Do tego ma zostać dołączony dodatek dla medyków będących na pierwszym froncie walki z koronawirusem. Wyniesie on 100 proc. wynagrodzenia. W projekcie pojawił się również ustawowy nakaz noszenia maseczek.

d1kspua

Sejm i obrady ws. COVID-19. PiS przegrało głosowanie, Ryszard Terlecki wzburzony

Tymczasem na samym początku posiedzenia pojawił się wniosek Koalicji Obywatelskiej o odroczenie obrad do środy. Poseł Cezary Tomczyk argumentował, że projekt ustawy trafił zbyt późno do Sejmu, tak by parlamentarzyści mogli go dokładnie przeanalizować. - Ta ustawa jest pełna bubli - oświadczył na mównicy sejmowej.

Koronawirus. Medycy zarobią lepiej? Stanisław Karczewski zdradza szczegóły

Wniosek został przegłosowany nie tylko głosami opozycji. Udało się go przyjąć, bo w głosowaniu nie wzięło udziału aż 28 posłów PiS. Chodzi m.in. o Jarosława Kaczyńskiego (który przebywa na kwarantannie - przyp. red.), Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Ziobrę, Jarosława Gowina, Michała Dworczyka.

Ostatecznie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ogłosił odroczenie obrad Sejmu do środy do godziny 9. - Obstrukcja sejmowa opozycji totalnej tym razem odniosła sukces i możemy to Polakom powiedzieć, że ustawa będzie opóźniona o ten dzień, czy dni w rezultacie decyzji opozycji - dodał polityk.

d1kspua

Pojawiają się już pierwsze komentarze. Głos zabrał m.in. szef Ministerstwa Zdrowia. "Jeśli nie możesz pomóc, to chociaż nie przeszkadzaj. Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem" - napisał Adam Niedzielski na Twitterze.

Jak podaje RMF FM, nie będzie przyspieszonego posiedzenia Senatu ws. ustawy dot. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym w pandemii koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podaje raport

We wtorek Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń w kraju. W ciągu ostatniej doby przybyło 9291 zakażonych. Zmarło kolejnych 107 osób.

d1kspua

Łącznie od początku epidemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 192 539 osób. Walkę z wirusem SARS-CoV-2 przegrało 3721 pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kspua

Podziel się opinią

Share
d1kspua
d1kspua
Więcej tematów