Trwa ładowanie...
d1fblwv

Sejm: nie będzie czwartej godziny wf

Od 1 lutego 2002 r. zlikwidowana zostanie czwarta w tygodniu, obowiązkowa godzina wychowania fizycznego - zadecydował w poniedziałek Sejm.
Share
d1fblwv

Projekt nowelizacji ustawy o kulturze fizycznej likwidujący od początku 1 lutego (początek semestru) czwartą godzinę wf poparło 234 posłów, 155 było przeciw, 23 wstrzymało się od głosu.

Posłowie odrzucili poprawkę Jerzego Kuleja (SLD), zgodnie z którą czwarta godzina wf zlikwidowana byłaby dopiero od 1 września 2002 r.

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o kulturze fizycznej należy do grupy ustaw okołobudżetowych. Likwidacja od początku drugiego semestru czwartej w tygodniu obowiązkowej godziny wychowania fizycznego w szkołach (a w konsekwencji - także i piątej godziny wf) pozwoli na oszczędność 275 mln zł.

d1fblwv

Podczas prac nad projektem sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży wprowadziła do niego zapis, że czwarta godzina wf wróci z powrotem do szkół od 1 września 2003 r.

Od 1 września 2003 r. uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów będą mieli cztery obowiązkowe godziny wf w tygodniu, a uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych - trzy godziny.

W okresie przejściowym między 1 lutego 2002 r. a 1 września 2003 r. o liczbie obowiązkowych godzin wf ma decydować w rozporządzeniu minister edukacji. (mk)

d1fblwv

Podziel się opinią

Share
d1fblwv
d1fblwv
Więcej tematów