Trwa ładowanie...

Sejm jak twierdza. Wyjątkowe środki podczas Zgromadzenia NATO

Dziś rusza Zgromadzenie Parlamentarne NATO. W Sejmie pojawią się parlamentarzyści z ponad 30 państw. Na korytarzu natomiast cały czas trwa protest osób niepełnosprawnych. Z tego powodu zastosowano wyjątkowe środki, by odgrodzić delegatów od protestujących.

Sejm jak twierdza. Wyjątkowe środki podczas Zgromadzenia NATOŹródło: PAP
d4j06ps

Szczyt NATO jest poświęcony wyzwaniom i zagrożeniom dla bezpieczeństwa światowego. Wezmą w nim udział parlamentarzyści z 29 państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także delegaci z 12 krajów stowarzyszonych i obserwatorzy.

Ze względu na protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów do gmachu można wejść jedynie od strony parkingu i podwórka a główne wejście jest zamknięte.

Dziennikarze informują, że oni także są odcięci od protestujących w Sejmie i mogą wejść wyłącznie do strony centrum medialnego. Straż Marszałkowska zakazała też fotografowania na terenie Sejmu.

Poseł Cezary Tomczyk postanowił zrelacjonować, jak wygląda Sejm od wewnątrz i pokazał wiszące kotary.

Ozdobne drzwi prowadzące do znanej z obrad komisji śledczych sali kolumnowej zostały zastawione budkami dla tłumaczy. Delegacje będą wchodziły od tyłu Sejmowego gmachu - gdzie jest parking i wejście do Senatu - przez mało reprezentacyjny korytarzyk, który został specjalnie odmalowany.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Awantura w Sejmie o transparent

W czwartek protestujący chcieli powiesić transparent z hasłem w języku angielskim w oknie. Chodziło o to, by był widoczny przez zagranicznych gości. Interweniowała Straż Marszałkowka. Prosili o zamknięcie okna ze względów bezpieczeństwa.

d4j06ps

Protestujący obkleili w takim razie sejmowe okna.

PAP
Źródło: PAP
PAP
Źródło: PAP
d4j06ps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j06ps
Więcej tematów