Trwa ładowanie...
d25icrs

Sejm jak twierdza. Wyjątkowe środki podczas Zgromadzenia NATO

Dziś rusza Zgromadzenie Parlamentarne NATO. W Sejmie pojawią się parlamentarzyści z ponad 30 państw. Na korytarzu natomiast cały czas trwa protest osób niepełnosprawnych. Z tego powodu zastosowano wyjątkowe środki, by odgrodzić delegatów od protestujących.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już 38. dzień okupacji Sejmu przez protestujących niepełnosprawnych
To już 38. dzień okupacji Sejmu przez protestujących niepełnosprawnych (PAP)
d25icrs

Szczyt NATO jest poświęcony wyzwaniom i zagrożeniom dla bezpieczeństwa światowego. Wezmą w nim udział parlamentarzyści z 29 państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także delegaci z 12 krajów stowarzyszonych i obserwatorzy.

Ze względu na protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów do gmachu można wejść jedynie od strony parkingu i podwórka a główne wejście jest zamknięte.

Dziennikarze informują, że oni także są odcięci od protestujących w Sejmie i mogą wejść wyłącznie do strony centrum medialnego. Straż Marszałkowska zakazała też fotografowania na terenie Sejmu.

Poseł Cezary Tomczyk postanowił zrelacjonować, jak wygląda Sejm od wewnątrz i pokazał wiszące kotary.

Ozdobne drzwi prowadzące do znanej z obrad komisji śledczych sali kolumnowej zostały zastawione budkami dla tłumaczy. Delegacje będą wchodziły od tyłu Sejmowego gmachu - gdzie jest parking i wejście do Senatu - przez mało reprezentacyjny korytarzyk, który został specjalnie odmalowany.

   WP.PL
(WP.PL)

Awantura w Sejmie o transparent

W czwartek protestujący chcieli powiesić transparent z hasłem w języku angielskim w oknie. Chodziło o to, by był widoczny przez zagranicznych gości. Interweniowała Straż Marszałkowka. Prosili o zamknięcie okna ze względów bezpieczeństwa.

d25icrs

Protestujący obkleili w takim razie sejmowe okna.

   PAP
(PAP)
   PAP
(PAP)
d25icrs

Podziel się opinią

Share
d25icrs
d25icrs
Więcej tematów