Trwa ładowanie...
d3eh4nb
17-12-2008 05:40

Sejm debatuje o chemicznej kastracji pedofilów

Definicje nowych przestępstw, wyższe kary oraz farmakologiczna kastracja pedofilów - to najważniejsze propozycje rządowej nowelizacji Kodeksu Karnego. W Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie tego projektu.

d3eh4nb
d3eh4nb

Poseł Jerzy Kozdroń z Platformy Obywatelskiej zwraca uwagę, że najważniejszym punktem nowych przepisów będzie tak zwana chemiczna kastracja pedofilów. Jest to leczenie farmakologiczne obniżające popęd seksualny. Projekt przewiduje leczenie zamknięte i ambulatoryjne. W zależności od kategorii przestępstw sąd będzie mógł lub będzie musiał zastosować taką karę. Jeżeli ktoś nie będzie chciał dobrowolnie poddać leczeniu ambulatoryjnemu, to będzie można wobec niego zastosować leczenie w zakładzie zamkniętym.

Klub Prawa i Sprawiedliwości popiera rządowy projekt, ale podkreśla, że wymaga on uzupełnień. Posłanka Beata Kempa obawia się, że zmiany proponowane przez PO to za mało. Jej zdaniem jest to problem o wiele szerszy niż sama kastracja. Walka z pedofilią musi być zakrojona na dużą skalę i trzeba w niej być bardzo skutecznym - powiedziała posłanka.

Projektowi sprzeciwia się klub Lewicy. Posłanka Izabela Jaruga - Nowacka przekonuje, że jej klub popiera walkę z pedofilią, jednak nie metodami proponowanymi przez rząd. Szczególnie jeśli chodzi o kastrację, która jest rozwiązaniem niepewnym i bardzo drogim. Posłanka dodaje, że jeśli nie ma pieniędzy na in vitro i na znieczulanie w czasie porodów, to rząd powinien zamknąć pedofilów w więzieniach, a nie "szprycować" ich drogimi hormonami.

Projekt zakłada zdefiniowanie takich przestępstw jak gwałt na osobie poniżej 15 roku życia oraz gwałt na rodzeństwie. Podnosi też kary, jakie grożą za przestępstwa przeciw wolności seksualnej. Pierwsze czytanie tego projektu odbędzie się po godzinie 10.00.

d3eh4nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eh4nb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj