WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sejm: byli posłowie Samoobrony utworzyli koło Polska Racja Stanu

W Sejmie powstało w piątek koło Polska Racja Stanu. Założyli je byli posłowie Samoobrony. Przewodniczącym koła został Zbigniew Witaszek, sekretarzem - Stanisław Dulias, a członkiem Prezydium Zenon Tyma - wszyscy trzej zostali usunięci z klubu Samoobrony w lipcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Do koła należą ponadto Zbigniew Nowak i Jerzy Pękała, którzy już wcześniej opuścili Samoobronę. Polska Racja Stanu rozpocznie swą działalność w Sejmie 16 września.

Witaszek, Dulias i Tyma (a także Zdzisław Jankowski) zostali wykluczeni z Samoobrony 23 lipca, za - jak powiedział wówczas szef klubu Andrzej Lepper - "działanie na szkodę klubu, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i nieprzestrzeganie klubowego regulaminu".

Natomiast według wyrzuconych posłów, jedyną przyczyną wykluczenia ich z klubu była głośna krytyka sytuacji w partii i to, że zwracali uwagę na fakt nierealizowania przez Samoobronę jej programu wyborczego.

WP

W ubiegłą sobotę w Opolu czterej byli posłowie Samoobrony powołali partię noszącą nazwę Polska Racja Stanu (PSR). Jej szefem został Tyma. Założyciele muszą jeszcze zarejestrować partię w sądzie.

Sekretarzem generalnym nowego ugrupowania jest Dulias, a Jankowski i Witaszek - wiceprzewodniczącymi.

Polub WP Wiadomości
WP
WP