Trwa ładowanie...

Sędziowie mają kłopoty. Postępowanie dyscyplinarne

Waldemar Żurek i Olimpia Barańska-Małuszek podpadli Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych Przemysłowi Radzikowi. Poszło o złamanie "nakazu powściągliwego korzystania z mediów społecznościowych".

Sędziowie mają kłopoty. Postępowanie dyscyplinarneŹródło: East News, fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER
d3kkver
d3kkver

W komunikacie rzecznika dyscyplinarnego podano tylko pierwsze litery nazwisk sędziów. Wiadomo jednak, w jakich sądach pracują, a w uzasadnieniu decyzji pada nazwisko sędziego Żurka.

Postępowanie dyscyplinarne ma wyjaśnić czy sędziowie "uchybili godności urzędu oraz zasadom etyki zawodowej". Zdaniem rzecznika Waldemar Żurek w wywiadzie dla portalu Prawo.pl "wygłosił manifest polityczny dotyczący jego poglądów".

Sędziowie mają kłopoty. Postępowanie dyscyplinarne

Przemysław W. Radzik zarzuca też sędziemu kwestionowanie legalności powołania Kamila Zaradkiewicza na urząd sędziego Sądu Najwyższego, a co za tym idzie legalność decyzji podjętych z jego udziałem. Zaradkiewicz miał również zostać przez Żurka pomówiony, co mogło "poniżyć go w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania".

Zobacz też: Pawłowicz wrzeszczy do sędziów: "Powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach!"

Podobny zarzut postawił Olimpii Barańska-Małuszek. Sędzia z Gorzowa Wielkopolskiego miała pomówić prokuratora kandydującego do Izby Dyscyplinarnej SN. "Na serwisie społecznościowym Twitter, (...) określiła go jako osobę, 'która nie ma stażu i łamała prawa człowieka'".

d3kkver

Sędzia miała też pomówić prokuratora generalnego. "Wyprodukował aferę", " jest odpowiedzialny za stworzenie systemu korupcyjnego w sądach i prokuraturze uzależniającego wymiar spr. od woli politycznej" - to jej twitterowe wpisy, które miałyby o tym świadczyć.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kkver
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kkver
Więcej tematów