Trwa ładowanie...
dv6ysl1

Sędziowie mają kłopoty. Postępowanie dyscyplinarne

Waldemar Żurek i Olimpia Barańska-Małuszek podpadli Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych Przemysłowi Radzikowi. Poszło o złamanie "nakazu powściągliwego korzystania z mediów społecznościowych".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waldemar Żurek i Olimpia Barańska-Małuszek mogli "uchybić godności urzędu oraz zasadom etyki zawodowej"
Waldemar Żurek i Olimpia Barańska-Małuszek mogli "uchybić godności urzędu oraz zasadom etyki zawodowej" (East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)
dv6ysl1

W komunikacie rzecznika dyscyplinarnego podano tylko pierwsze litery nazwisk sędziów. Wiadomo jednak, w jakich sądach pracują, a w uzasadnieniu decyzji pada nazwisko sędziego Żurka.

Postępowanie dyscyplinarne ma wyjaśnić czy sędziowie "uchybili godności urzędu oraz zasadom etyki zawodowej". Zdaniem rzecznika Waldemar Żurek w wywiadzie dla portalu Prawo.pl "wygłosił manifest polityczny dotyczący jego poglądów".

Sędziowie mają kłopoty. Postępowanie dyscyplinarne

Przemysław W. Radzik zarzuca też sędziemu kwestionowanie legalności powołania Kamila Zaradkiewicza na urząd sędziego Sądu Najwyższego, a co za tym idzie legalność decyzji podjętych z jego udziałem. Zaradkiewicz miał również zostać przez Żurka pomówiony, co mogło "poniżyć go w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania".

dv6ysl1

Zobacz też: Pawłowicz wrzeszczy do sędziów: "Powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach!"

Podobny zarzut postawił Olimpii Barańska-Małuszek. Sędzia z Gorzowa Wielkopolskiego miała pomówić prokuratora kandydującego do Izby Dyscyplinarnej SN. "Na serwisie społecznościowym Twitter, (...) określiła go jako osobę, 'która nie ma stażu i łamała prawa człowieka'".

Sędzia miała też pomówić prokuratora generalnego. "Wyprodukował aferę", " jest odpowiedzialny za stworzenie systemu korupcyjnego w sądach i prokuraturze uzależniającego wymiar spr. od woli politycznej" - to jej twitterowe wpisy, które miałyby o tym świadczyć.

Czytaj też: "SZ" o sędzim Waldemarze Żurku: walczy z demontażem państwa prawa
Zaradkiewicza czeka dyscyplinarka? Prezes Gersdorf wysłała wniosek

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv6ysl1

Podziel się opinią

Share
dv6ysl1
dv6ysl1
Więcej tematów