Trwa ładowanie...
d40jex6

Sędzia porównał prezesa PiS do Hitlera. Został upomniany

"Niczym Fuehrer. Też wszystko poświęcił dla narodu" - napisał o Jarosławie Kaczyńskim sędzia Cezary Skwara. Ostatecznie został za to upomniany. Zbigniew Ziobro żądał dla niego nagany, ale Izba Dyscyplinarna SN uznała, że to zbyt wysoka kara.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia skomentował słowa Marka Suskiego o Jarosławie Kaczyńskim. Został upomniany
Sędzia skomentował słowa Marka Suskiego o Jarosławie Kaczyńskim. Został upomniany (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d40jex6

- Kara upomnienia jest adekwatna, współmierna oraz wystarczająco dolegliwa - uznał w uzasadnieniu postanowienia Izby Dyscyplinarnej sędzia Paweł Czubik. Zaznaczył, że choć tweet sędziego Cezarego Skwary był "umyślny", to nie dało się przewidzieć jego "społecznego oddziaływania".

We wrześniu 2016 r. Marek Suski powiedział, że Jarosław Kaczyński nie ożenił się, bo służy Polsce i nie chciał, by jego poświęcenie unieszczęśliwiło kobietę. "Niczym Fuehrer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Fuehrer. To nawet nie jest już zabawne" - odniósł się do tych słów na Twitterze sędzia Skwara.

W uzasadnieniu decyzji izby SN Czubik podkreślił, że wpis został usunięty, a jego autor przeprosił i zrezygnował z funkcji członka zarządu warszawskiego oddziału "Iustitii".

d40jex6

Zobacz także: Potwierdziły się informacje ws. Tuska. Rzecznik rządu nie szczędziła mocnych słów

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie wystąpił z wnioskiem do sądu dyscyplinarnego wobec Skwary. W lipcu 2017 r. Sąd Apelacyjny w Lublinie umorzył postępowanie, ale jeszcze w tym samym roku Izba Dyscyplinarna SN zdecydowała, że należy ponownie zająć się sprawą.

Sędziego ukarano upomnieniem. Od wyroku złożono dwa odwołania. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro chciał, by Skwara otrzymał naganę. Sam zainteresowany domagał się uniewinnienia.

Źródło: dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40jex6

Podziel się opinią

Share

d40jex6

d40jex6
Więcej tematów