Trwa ładowanie...

Ścieki znów płyną do Wisły w Warszawie. To przez deszcz

Ścieki z Warszawy znów płyną do Wisły. Jeden z mieszkańców stolicy zauważył, że wbrew zapowiedziom służb i rządu, z kanału technicznego przy Moście Północnym wciąż przelewają się nieczystości. Okazuje się, że winny jest deszcz.

Share
Ścieki znów płyną do Wisły w Warszawie. To przez deszcz
Źródło: Facebook.com, fot: Waldemar Kamiński
dekclxh

Ścieki z Warszawy po awarii kolektorów znajdujących się pod dnem Wisły, zamiast do wartej miliardy złotych oczyszczalni Czajka, trafiały do Wisły. Po interwencji władz, za pomocą pompy, rurociągu i mostu pontonowego wszystkie nieczystości trafiać do oczyszczalni.

Tak się jednak nie dzieje. Jeden z mieszkańców stolicy już w poniedziałek zauważył, że z kanału burzowego przy Moście Północnym wciąż przelewają się ścieki. Taka sama sytuacja była w środę rano. Waldemar Kamiński domagał się odpowiedzi od Wód Polskich, dlaczego tak się dzieje.

Ścieki znów płyną do Wisły w Warszawie. To przez deszcz

Okazuje się, że winny jest deszcz. Pompa jest w stanie "przerobić" 3,5 metra sześciennego ścieków na sekundę. Opady z ostatniej doby spowodowały, że kanałem burzowym płynie ich teraz 4,6 metra.

dekclxh

- To, co jest górką, wpada do Wisły - wyjaśnił Sergiusz Kieruzel, rzecznik Wód Polskich. W Rozmowie z TVN Warszawa oszacował, że sytuacja unormuje się, gdy deszczówka spłynie, czyli do końca dnia.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dekclxh

Podziel się opinią

Share
dekclxh
dekclxh
Więcej tematów