Trwa ładowanie...
dh31ljn

Schetyna szczerze. Chce, by koalicjanci poparli kandydata Platformy

- Będziemy rozmawiać z koalicjantami, żeby nasz kandydat czy kandydatka byli także kandydatami całej Koalicji Obywatelskiej - powiedział w sobotę lider PO Grzegorz Schetyna. Podkreślił, że debata wyborcza między Małgorzatą Kidawą-Błońską a Jackiem Jaśkowiakiem będzie merytoryczna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna.
Grzegorz Schetyna. (Agencja ONS)
dh31ljn

Jacek Jaśkowiak - jeden z dwóch kandydatów PO w prawyborach prezydenckich - spotkał się w sobotę z dolnośląskimi działaczami Platformy. W spotkaniu uczestniczył m.in. szef ugrupowania Grzegorz Schetyna.

Po zakończonych rozmowach lider partii pojawił się na krótkiej konferencji prasowej. - Rozmawiamy o wszystkim, mówimy o przyszłości samorządu. Mało kto jest tak doświadczonym politykiem samorządowcem jak Jacek Jaśkowiak, który może o tym mówić. Mówimy o wizji państwa, o Polsce 2020, 2030, 2040, bo dzisiaj takie są wyzwania, które stoją przed polską polityką - powiedział Schetyna.

dh31ljn

- Już po 14 grudnia będziemy rozmawiać z koalicjantami, z ludźmi z którymi razem tworzymy Koalicję Obywatelską, żeby nasz kandydat czy kandydatka byli także kandydatami całej Koalicji Obywatelskiej - dodał.

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że zależy mu, aby polityk PO nie był wspierany jedynie przez własne ugrupowanie, ale także "sprzymierzonych sojuszników i członków Koalicji Obywatelskiej". - To jest dobra formuła, formuła rozmowy, debaty, także o trudnych tematach, o wizji państwa - podkreślił.

Patryk Jaki obronił doktorat. Neumann: pogratuluję mu, jak przeprosi

Polityk przypomniał, że 14 grudnia przedstawiciele PO wybiorą kandydata partii do wyborów prezydenckich. Tydzień wcześniej Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak zmierzą się w debacie.

dh31ljn

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh31ljn

Podziel się opinią

Share

dh31ljn

dh31ljn
Więcej tematów