WP

Schetyna spotkał się z Lubnauer. "Za dobrze się znamy, żeby mieć do siebie pretensje"

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna spotkał się z liderką Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer. - To było dobre, półtoragodzinne spotkanie - powiedział poseł Mariusz Witczak z Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Schetyna spotkał się z Lubnauer. "Za dobrze się znamy, żeby mieć do siebie pretensje"
(PAP)
WP

Kryzys w Nowoczesnej. Grupa posłów pod wodzą Kamili Gasiuk-Pihowicz przeszła do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Tym samym Nowoczesna straciła status klubu poselskiego i stała się kołem poselskim. Z kolei klub PO zwiększył stan posiadania.

- Za dobrze się znamy i za dobrze współpracowaliśmy przez miesiące kampanii wyborczej, żeby mieć do siebie pretensje – powiedział Schetyna po spotkaniu z Lubnauer. - Rozmawiamy o współpracy, o przyszłości, o tym, jakie są następne kroki. Umówiliśmy się też na jutro na rozmowę, ale jestem dobrej myśli - dodał polityk.

Rozmowa odbyła się w cztery oczy. - Umawialiśmy się, że jak przygotujemy jakiś wspólny scenariusz, to go państwu przekażemy, bo dużo emocji, wszyscy to wczoraj widzieliśmy. Zależy mi na tym, aby je wygasić i znaleźć dobrą drogę do wspólnej przyszłości - tłumaczył dziennikarzom Schetyna.

WP

Dlaczego doszło do tego spotkania? Jak zaznaczył szef PO, celem było "wytłumaczenie, że jak jesteśmy razem, to wygrywamy, oddzielnie - przegrywamy".

- Wspólny klub jest czymś, czego oczekuje opinia publiczna, nasi wyborcy. To daliśmy im w całym samorządzie. Kluby Koalicji Obywatelskiej rządzą w miastach i współrządzą w sejmikach, więc chcemy potwierdzić to także na poziomie parlamentarnym. Z tym jest trudniej, bo ambicje, historie, zaszłości, ale wierzę że wszystko będzie dobrze - powiedział Grzegorz Schetyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Źródło: RMF FM

Polub WP Wiadomości
WP
WP