Trwa ładowanie...
23-11-2015 17:45

Schetyna: PO "partnerem i szansą" dla ludzi przeciwnych działaniom PiS

PO będzie "partnerem i szansą" dla wszystkich ludzi, którzy nie akceptują takiego sposobu prowadzenia polityki, jaki prezentuje PiS - mówił w Łomży Grzegorz Schetyna, który w ramach kampanii na szefa Platformy spotkał się z działaczami partii w tym mieście.

Schetyna: PO "partnerem i szansą" dla ludzi przeciwnych działaniom PiSŹródło: WP.PL
dnh54xc
dnh54xc

- To, co dzieje się dzisiaj w Warszawie jest wielkim wyzwaniem dla Platformy Obywatelskiej, dla tych wszystkich, którzy wiedzą, że wolność, demokracja parlamentarna, suwerenność jest czymś najważniejszym. Dziś mamy takie wrażenie, że wokół tych najważniejszych, najbardziej podstawowych spraw stawiane są znaki zapytania - mówił dziennikarzom w Łomży (Podlaskie), po zamkniętym dla mediów spotkaniu z lokalnymi działaczami PO.

- Nie zgadzamy się na to - mówił b. szef MSZ i wymienił sprawę nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, którą nazwał "zamachem" na TK.

- Nie zgadzamy się na to, żeby służby (specjalne) były pod nadzorem ludzi jednej partii politycznej. Wreszcie nie zgadzamy się na to, a z czym mieliśmy do czynienia nie dalej niż wczoraj, że wicepremier tego rządu, minister kultury zaczyna grozić mediom publicznym, podnosi rękę na media, czy publiczne czy prywatne - mówił Schetyna.

Nawiązał w ten sposób do rozmowy w programie publicystycznym TVP Info z wicepremierem, ministrem kultury Piotrem Glińskim, która miała miejsce w niedzielny wieczór.

dnh54xc

Schetyna mówił, że PO nigdy nie zgodzi się na to, żeby w gabinetach partyjnych były podejmowane "decyzje odnośnie podstawowych wolności". - Dla nas wolność mediów jest czymś zasadniczym (...). Platforma Obywatelska tej sprawy nie zostawi i nigdy więcej żaden funkcjonariusz polityczny nie użyje bezkarnie takich słów - mówił.

Nawiązując do - powołanego w mediach społecznościowych - tzw. Komitetu Obrony Demokracji mówił, że cieszy się, iż w sposób oddolny, bez żadnych "nakazów czy sugestii", taki ruch się tworzy i rośnie.

Schetyna przypomniał, że w październiku 2006 roku PO organizowała "błękitny marsz". - Marsz w obronie wolności, demokracji, normalności w Polsce. Jeżeli będzie taka potrzeba, to taki marsz Platforma Obywatelska, i osobiście będę do tego wzywał, zorganizuje także jutro czy pojutrze w Warszawie - dodał Schetyna.

Po spotkaniu w Łomży polityk przejechał na spotkanie z działaczami PO do Białegostoku. Na konferencji prasowej Schetyna pytany o jego kampanię, mówił, że zależy mu na rozmowie z ludźmi, a także wspólnym tworzeniu "na żywo" programu Platformy.

dnh54xc

Powiedział, że chce, aby Platforma "odwróciła się" w kierunku lokalnych struktur, powiatów i regionów. Dodał, że w kampanii chce mówić o tym, jak PO powinna "dobrze otwierać nowe możliwości przed polskim samorządem" , a także przed ludźmi z PO, innych ugrupowań czy koalicji samorządowych. - Jak dużo powinniśmy zrobić, żeby ułatwić im funkcjonowanie, żeby dobrze mogli wydawać europejskie środki, żeby mogli pokazać, że samorząd i samorządność to klucz polskiego sukcesu i klucz polskiego rozwoju, i klucz dla polskiej przyszłości - mówił Schetyna.

- Jestem absolutnie przekonany, że Platforma będzie dobrą twarzą i dobrą gwarancją i dla polskiej wolności, i dla polskiej samorządności, i dlatego wszystkiego, co udało nam się zbudować przez te ostatnie lata - mówił Schetyna.

dnh54xc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnh54xc
Więcej tematów