Trwa ładowanie...

Sarkozy zapowiada nadzwyczajne wystąpienie

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy wygłosi wkrótce nadzwyczajne przemówienie przed połączonymi izbami francuskiego parlamentu, dotyczącą założeń jego polityki europejskiej oraz planów ekonomicznych i socjalnych - poinformowała kancelaria szefa państwa. Będzie to pierwsze tego rodzaju wystąpienie szefa państwa w parlamencie.

Sarkozy zapowiada nadzwyczajne wystąpienieŹródło: AFP
d38v19w
d38v19w

Po odniesionym przez partię Sarkozy'ego zwycięstwie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, prezydent ogłosił, że 22 czerwca wystąpi przed Kongresem, czyli połączonymi izbami Zgromadzenia Narodowego i Senatu w Wersalu. Możliwość taką przewiduje poprawka do francuskiej konstytucji przyjęta w lipcu ubiegłego roku.

- Prezydent Republiki ma zamiar przedstawić swoje założenia dotyczące zarówno naszej polityki europejskiej, jak i tego co wiąże się z projektami ekonomicznymi i socjalnymi - głosi komunikat Pałacu Elizejskiego.

Korzystając z sukcesu wyborczego Sarkozy chce wykorzystać okazję do politycznej ofensywy - którą stwarza wystąpienie przed kongresem - i przekonać Francuzów, że w kolejnych miesiącach będzie skutecznie zwalczał kryzys gospodarczy.

d38v19w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38v19w
Więcej tematów