Trwa ładowanie...

Samorządowcy apelują o składanie wniosków do ministerstwa. Marszałek: to bardzo ważna inwestycja

Dolnośląscy samorządowcy apelują do mieszkańców regionu o poparcie starań o umieszczenie drogi S8 z Wrocławia do granicy państwa w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Do zakończenie konsultacji w tej sprawie zostało już tylko kilka dni.

Share
Samorządowcy apelują o składanie wniosków do ministerstwa. Marszałek: to bardzo ważna inwestycja
Źródło: Materiały prasowe
dn1nmzc

Samorządowcy oraz parlamentarzyści z Dolnego Śląska w kilku miastach Dolnego Śląska apelowali o poparcie starań mających na celu wpisanie drogi S8 na odcinku Wrocław-Boboszów (granica państwa) do rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Od kilku tygodni starają się o to w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju przedstawiciele dolnośląskich samorządów. Poparcie dla umieszczenia drogi S8 w programie wyraził już m.in. sejmik województwa dolnośląskiego i wrocławska rada miejska.

- To inwestycja, o której realizację ubiegamy się w ministerstwie. Apel do rządu w sprawie budowy odcinka S8 od Wrocławia do granicy państwa przyjęli radni sejmiku, a także samorządowcy z powiatu ząbkowickiego, kłodzkiego i dzierżoniowskiego. Teraz apelujemy, by do akcji przyłączyli się mieszkańcy Dolnego Śląska - mówił podczas konferencji na wrocławskim Rynku marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

dn1nmzc

O poparcie starań przez mieszkańców apelowali również posłowie z Dolnego Śląska - Michał Jaros, Monika Wielichowska czy Aldona Młyńczak. Podczas akcji parlamentarzyści i samorządowcy zbierali podpisy pod apelem o wpisanie S8 do rządowego programu. Poza Wrocławiem, odwiedzą oni również m.in. Kłodzko i stok w Czarnej Górze.

Zbieranie podpisów ma potrwać do najbliższego piątku. Tego dnia także kończy się czas na składanie wniosków dotyczących Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Taki wniosek może złożyć osoba fizyczna lub instytucja za pomocą dostępnego na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju formularza - złóż wniosek o budowę S8.

Wypełniony formularz można przesłać pocztą elektroniczną na konsultacjepbdk@mir.gov.pl lub listownie na adres Departamentu Dróg i Autostrad - ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa.

Planowany odcinek drogi S8 ma być alternatywą dla DK 8, zwanej czasem "drogą śmierci" - co roku na odcinku "ósemki" od Wrocławia do granicy kraju dochodzi do kilkudziesięciu poważnych wypadków. W ciągu ostatnich 10 lat zginęło tam ponad 300 osób. - Budowa S8 nie spowoduje zablokowania planowanego remontu DK8. Staramy się o realizację obu tych inwestycji - dodaje posłanka PO, Monika Wielichowska.

Budowa drogi S8 między Wrocławiem a granicą była również głównym postulatem manifestujących, którzy w grudniu 2014 r. w ośmiu punktach blokowali krajową "ósemkę" na Dolnym Śląsku.

dn1nmzc

Podziel się opinią

Share
dn1nmzc
dn1nmzc
Więcej tematów