Trwa ładowanie...
d19ulx2
d19ulx2

Samolot LOT lecący do Nowego Jorku zawrócił do Polski

Samolot LOT-u Boeing 767 z Warszawy do Nowego Jorku zawrócił nad Morzem Północnym i wrócił do Polski. Maszyna miała usterkę techniczną - na szybie kokpitu pojawiła się rysa, którą zauważył kapitan. Załoga zgodnie z procedurami zdecydowała się na powrót - ustaliło radio RMF FM. Samolot leciał na wysokości ok. 3 km, już bezpiecznie wylądował w Warszawie.
Share
d19ulx2

- Przyczyną zawrócenia maszyny było pęknięcie szyby w kokpicie. Samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku Chopina w Warszawie - potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie Przemysław Przybylski.

Chodzi o samolot, który wystartował o godz. 12.30 z Okęcia, i po 9 godzinach miał być na lotnisku Kennedy'ego w Nowym Jorku.

Na pokładzie maszyny było 215 osób. Prawdopodobnie pasażerowie polecą do Nowego Jorku jutro. Rzecznik LOT Leszek Chorzewski dodał, że samolot zostanie poddany kontroli technicznej i po kilku godzinach będzie nadawał się ponownej eksploatacji. Jak zaznaczył, usterka nie była poważna, jednak w takich sytuacjach nie podejmuje się niepotrzebnego ryzyka.

d19ulx2

Podziel się opinią

Share
d19ulx2
d19ulx2
Więcej tematów