Trwa ładowanie...

Samochód wjechał w karetkę na sygnale

W województwie łódzkim doszło do zdarzenia z udziałem jadącej na sygnale karetki. W miejscowości Dzielna na drodze krajowej nr 12 samochód osobowy uderzył w przewożący pacjentów ambulans. Gdyby nie błyskawiczna reakcja kierowcy karetki, pojazdy zderzyłyby się czołowo.

Share
Samochód wjechał w karetkę na sygnale
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski
dl4nnu8

- Wstępne ustalenia na miejscu zdarzenia pozwalają stwierdzić, że kierowca fiata punto, 39-letni mieszkaniec gminy Opoczno, jadąc w kierunku Radomia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, czyli źle wykonał manewr skrętu w lewo i zderzył się z karetka pogotowia, która w tym czasie wracała z innego wypadku drogowego i przewoziła 3 osoby poszkodowane - powiedziała Polsat News asp. sztab. Barbara Stępień.

W wypadku nikt nie zginął. Kierowca karetki jadącej na sygnale świetlnym i dźwiękowym uniknął czołowego zderzenia zjeżdżając częściowo na przeciwny pas ruchu. W samochodzie osobowym znajdowały się dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci. Kierowcę fiata punto odwieziono do szpitala w Końskich, a dzieci do szpitala w Opocznie. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Źródło: Polsat News

dl4nnu8

Podziel się opinią

Share
dl4nnu8
dl4nnu8
Więcej tematów