Trwa ładowanie...
d38uwm6

Samobójstwo byłego naczelnika Urzędu Skarbowego w areszcie. Mężczyzna zamieszany był w aferę korupcyjną na Śląsku

Były naczelnik Urzędu Skarbowego w Sosnowcu - Marcin K. powiesił się w areszcie. Zamieszany był w aferę korupcyjną. Poza nim oskarżono również działaczy klubów sportowych takich jak Cracovia, Zagłębie Sosnowiec i Ruch Chorzów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Areszt śledczy w Warszawie - Białołęce
Areszt śledczy w Warszawie - Białołęce (PAP, Fot: Marcin Obara)
d38uwm6

Marcina K. policja zatrzymała w styczniu. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia 30 przestępstw, pozwalających na wzbogacenie się. Łapówki, które miał przyjmować opiewają na kwotę 600 tys. zł.

– Do samobójstwa doszło w areszcie w Białołęce. Podejrzany został tam przewieziony, bo miał złożyć zeznania jako świadek przed sądem w Warszawie – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prokuratury regionalnej w Katowicach, Ireneusz Kunert.

Marcin K., powiesił się na pasku od spodni. Pojawiają się wątpliwości skąd pasek znalazł się w celi oskarżonego? A także jak wiele osób zamieszanych w aferę korupcyjną mógł wydać mężczyzna?

d38uwm6

- Marcin K. złożył wyjaśnienia, które są pełnowartościowym dowodem- twierdzi prokuratura w Katowicach.

Sieć korupcyjna działaczy klubów sportowych

Całe śledztwo jak dotąd doprowadziło do dziewięciu osób. Nie są to jednak anonimowi ludzie. Wśród podejrzanych znalazł się m.in. Dariusz S., prezes i działacz Ruchu Chorzów. Zarzuty postawiono także Mirosławowi M., byłemu piłkarzowi, i wiceprezesowi tego samego klubu. Obecnie mężczyzna jest dyrektorem sportowym Cracovii.

Afera nie ominęła również Marcina Jaroszewskiego, który jest prezesem Zagłębia Sosnowiec. Jaroszewski miał przekazać urzędnikowi skarbowemu bilety na mecz Legia Warszawa- Ajax Amsterdam. Ostatecznie nie doszło do wręczenia biletów.

d38uwm6

Nie ujawniono szczegółów nielegalnych transakcji działaczy z Marcinem K. Śledztwo jest w toku, a prokuratura w Katowicach nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Zobacz też: Afera w FIFA. Są dowody na korupcję wśród działaczy

Źródło: Silesion.pl

d38uwm6

Podziel się opinią

Share

d38uwm6

d38uwm6
Więcej tematów