Trwa ładowanie...

Samobójstwo 12-letniej dziewczyny i 16-letniego chłopaka. Brali udział w grze MOMO.

"Buenos Aires Times" informuje o śmierci 12-letniej dziewczyny i 16-letniego chłopaka. Oboje brali udział w grze z MOMO poprzez komunikator WhatsApp.

Share
Samobójstwo 12-letniej dziewczyny i 16-letniego chłopaka. Brali udział w grze MOMO.
Źródło: iStock.com
d3cq4eh

*Do tragedii doszło w gminie Barbosa, w północno-zachodniej kolumbijskiej dzielnicy Santander. *Zarówno dziewczyna jak i chłopak brali udział w pełnej wyzwań grze MOMO poprzez komunikator WhatsApp. Lokalne media podają, że ciało 16-letniego chłopaka znaleziono jako pierwsze. Przed śmiercią przekazał 12-letniej dziewczynce grę MOMO poprzez komunikator WhatsApp. W ciągu 48 godzin znaleziono również jej ciało – powiesiła się w swojej szafie.

Policja potwierdziła, że oboje grali w grę MOMO otrzymując kolejne wyzwania od tajemniczego numeru. Nie ustalono tożsamości osoby, która jest autorem wiadomości.

Gra MOMO – wyzwania, które prowadzą do samobójstwa czy miejska legenda?

Gra MOMO polega na dodaniu numeru telefonu, o którym mówi się, że należy do MOMO. MOMO poprzez komunikator WhatsApp wysyła następnie serię wyzwań i zagrożeń, które kończą się żądaniem by gracz popełnił samobójstwo. MOMO twierdzi, że jeśli gracze nie ukończą wyzwań, grozi im że zostaną przeklęci przez "diabelski czar".

MOMO – co to jest?

MOMO to postać awatara – kobiety o przerażającym uśmiechu oraz tułowiu kurczaka, stworzonej przez japońską artystkę Midori Hayashi. Hayashi nie miała na celu stworzenia "wirusowej" gry pełnej wyzwań i nie ma nic wspólnego z numerami telefonu, które rzekomo należą do legendarnej MOMO.
MOMO początkowo stała się popularna jako internetowy mem, dopiero teraz lalka zaczęła być kojarzona z grą i realnymi zadaniami, których finałem ma być samobójstwo gracza.

Nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za wysyłanie wyzwań za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. Podobno jest kilka numerów powiązanych z MOMO w Kolumbii i Meksyku.

d3cq4eh

Podziel się opinią

Share
d3cq4eh
d3cq4eh
Więcej tematów