Trwa ładowanie...
d30caxg

Samobójstwa nieletnich - specjaliści są zaniepokojeni

W Moskwie znaleziono ciało 12-latki, która popełniła samobójstwo w swym mieszkaniu - podała stołeczna policja. To, jak piszą agencje, dziewiąte samobójstwo wśród nieletnich w Rosji od początku lutego.

Share
d30caxg

Wcześniej poinformowano o samobójczej śmierci w środę przez powieszenie 10-latki z Kałmucji nad Morzem Kaspijskim i 16-latka, który rzucił się z 16. piętra budynku w Moskwie.

Sześć samobójstw innych nieletnich - dwóch chłopców i czterech dziewcząt - odnotowano w ciągu 14 dni lutego w Rosji.

Przedstawiciel rosyjskiego prezydenta ds. praw dzieci Paweł Astachow zaapelował w ubiegłym tygodniu do rządu o utworzenie specjalnych programów w celu obniżenia liczby samobójstw wśród nastolatków, która w Rosji, jak pisze RIA Nowosti, niemal trzykrotnie przewyższa wskaźnik ogólnoświatowy.

d30caxg

Co roku samobójczą śmiercią w Rosji kończy życie od 1,5 tysiąca do 2 tysięcy nieletnich. Na przestrzeni ostatnich 6-7 lat częstotliwość samobójstw wynosi 19-20 przypadków na 100 tysięcy małoletnich Rosjan, na świecie wskaźnik ten wynosi 7 przypadków na 100 tys.

W ostatnich dniach rosyjskie media wielokrotnie pisały o samobójstwach bardzo młodych ludzi. Najgłośniejsza dotąd była śmierć dwóch 14-letnich koleżanek, które zabiły się, skacząc z dachu domu pod Moskwą.

d30caxg

Podziel się opinią

Share
d30caxg
d30caxg
Więcej tematów