Trwa ładowanie...
d1rkg80

Sąd uchylił wyrok ws. Jerzego Urbana. Sprawa o obrazę uczuć religijnych trwa już 7 lat

Warszawski Sąd Okręgowy uchylił decyzję ws. Jerzego Urbana. Były rzecznik rządu PRL jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Sprawa zostanie ponownie rozpatrzona przez Sąd Rejonowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd ponownie będzie musiał zbadać, czy Jerzy Urban publikując okładkę z Jezusem obraził uczucia religijne
Sąd ponownie będzie musiał zbadać, czy Jerzy Urban publikując okładkę z Jezusem obraził uczucia religijne (Forum, Fot: Andrzej Hulimka)
d1rkg80

Karykatura z symbolem kultu Najświętszego Serca Jezusowego na piersiach, wpisanego w znak zakazu, została opublikowana na łamach tygodnika "NIE" w 2012 r. Proces redaktora naczelnego pisma Jerzego Urbana ruszył w maju 2014 r. Prokuratura zarzuciła mu obrazę uczuć religijnych, bo wizerunek Jezusa miał "mało inteligentny wizerunek twarzy".

W październiku 2018 r. Urban został skazany na 120 tys. zł grzywny i pokrycie kosztów sądowych w wysokości 28 tys. zł. Redaktor naczelny "NIE" odwołał się od wyroku. W rozmowie z portalem o2.pl powiedział, że od początku czuł, że wyrok nie zostanie utrzymany w apelacji. Jak twierdził tą decyzją sąd bardziej przyczynił się do rozpowszechnienia rysunku niż on sam.

d1rkg80

Jak podaje portal niezależna.pl we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wyrok w tej sprawie. Postępowanie wróci do niższej instancji i ponownie rozpatrzy ją Sąd Rejonowy. Proces od momentu publikacji okładki ciągnie się już siedem lat.

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

Źródło: niezależna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rkg80

Podziel się opinią

Share

d1rkg80

d1rkg80
Więcej tematów