Trwa ładowanie...
dw46n2q

Sąd rozstrzygnął walkę o władzę w SdPL

Koniec walki w Socjaldemokracji Polskiej. Od czerwca partia miała dwa nieuznające się zarządy. Konflikt toczył się między szefem SdPl Wojciechem Filemonowiczem a wiceprzewodniczącym Bartoszem Dominiakiem, którzy nawzajem zepchnęli się z foteli. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, który przyznał rację Filemonowiczowi - informuje TVN24.

Share
dw46n2q

O sprawie pisaliśmy w czerwcu, gdy Filemonowicz został usunięty z partii przez sąd partyjny. On sam dzień wcześniej doprowadził do pozbawienia przez zarząd Dominiaka funkcji wiceprzewodniczącego. Obie strony uznały decyzje przeciwników za nieważne, a partia miała dwa nieuznające się kierownictwa - jedno na czele z Filemonowiczem, drugie - z Bogdanem Lewandowskim.

Zarówno Filemonowicz, jak i Lewandowski złożyli później do Sądu Rejestrowego w Warszawie wnioski o uznanie zmian, które zapadły na zwołanych przez nich posiedzeniach zarządu i konwentu. Sąd odrzucił wszystkie wnioski w sprawie zmian w zarządzie partii - te złożone zarówno przez Lewandowskiego, jak i Filemonowicza. Oznacza to, że Filemonowicz jest nadal przewodniczącym Socjaldemokracji; wiceszefem Bartosz Dominiak, a sekretarzem generalnym - Eugeniusz Fijałkowski.

dw46n2q

Podziel się opinią

Share
dw46n2q
dw46n2q
Więcej tematów