Trwa ładowanie...
de7980i
de7980i

Sąd podtrzymał zakaz emisji spotu PSL

Sąd Apelacyjny podtrzymał zakaz
emisji spotu wyborczego PSL, w którym podano, że szef rządu
zaproponował "likwidację dopłat bezpośrednich i wszelkiego
wsparcia dla rolnictwa" - poinformowało Biuro Prasowe PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
de7980i

SA rozpatrywał odwołanie PSL od orzeczenia Sądu Okręgowego, który w ubiegły piątek w trybie wyborczym nakazał temu komitetowi wycofanie spotu. SA uznał zażalenie PSL za "w części uzasadnione".

Jak wynika z orzeczenia Sądu Apelacyjnego, nakazał on sprostowanie jedynie drugiej części podanej w spocie PSL informacji - jakoby premier zaproponował "likwidację wszelkiego wsparcia dla rolnictwa".

W spocie PSL padła informacja: "Niedawno premier Jarosław Kaczyński w Brukseli zaproponował likwidację dopłat bezpośrednich i wszelkiego wsparcia dla rolnictwa".

de7980i

Sąd Apelacyjny ocenił w uzasadnieniu do środowego orzeczenia, że informacja podana w spocie była w części prawdziwa oraz, że uzasadniony jest wniosek, iż Jarosław Kaczyński zaproponował likwidację dopłat bezpośrednich.

Sąd przywołał w uzasadnieniu sierpniowy artykuł z "European Voice", w którym tygodnik powołuje się na wypowiedź polskiego premiera, że "Kaczyński popiera zakończenie dopłat dla rolnictwa".

Według sądu, jeżeli informacja z "European Voice" nie była prawdziwa, to J.Kaczyński miał "możliwość reakcji i sprostowania".

Sąd Apelacyjny podkreślił jednak w uzasadnieniu orzeczenia, że artykuł w "European Voice" i stworzona na jego podstawie depesza PAP nie mogą stanowić podstawy do twierdzenia, że J.Kaczyński zaproponował likwidację "wszelkiego wsparcia dla rolników".

PSL ma 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia na sprostowanie tej informacji w TVP1, TVP2, TVP INFO, TVN, TVN24 i Polsat, w godz.18-20.

de7980i

Podziel się opinią

Share
de7980i
de7980i
Więcej tematów