Trwa ładowanie...
d2gqzoi

Sąd Najwyższy Hiszpanii odrzucił wniosek o zwolnienie katalońskich separatystów z aresztu

Sąd Najwyższy Hiszpanii odrzucił wniosek o zwolnienie z aresztu tymczasowego dziewięciu osadzonych. Wśród nich jest były wicepremier regionu Oriol Junqueras.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd Najwyższy Hiszpanii odrzucił wniosek o zwolnienie katalońskich separatystów z aresztu
Sąd Najwyższy Hiszpanii odrzucił wniosek o zwolnienie katalońskich separatystów z aresztu (iStock.com)
d2gqzoi

Katalońscy separatyści pozostaną w areszcie tymczasowym

Sąd Najwyższy Hiszpanii zadecydował o pozostawieniu katalońskich separatystów w areszcie tymczasowym. Jednocześnie podkreśli, że areszt nie pozbawia ich prawa do obrony, ani nie odbiera gwarancji uczciwego procesu.

"Sąd gwarantuje zarówno godność osadzonych, jak też warunki ich wyżywienia oraz miejsca nadzoru" – stwierdził Sąd Najwyższy w Madrycie odrzucając wniosek obrony o uwolnienie osadzonych.

d2gqzoi

Wśród tymczasowo aresztowanych przez hiszpański wymiar sprawiedliwości są szefowie katalońskich organizacji separatystycznych – Jordi Sanches i Jordi Cuixart, była szefowa regionalnego parlamentu Carme Forcadell, a także sześciu członków byłego rządu Katalonii.

Manifestacje na terenie Katalonii

Od 11 września na terenie Katalonii odbywają się nieustannie liczne manifestacje dla poparcia planu ogłoszenia niepodległej republiki. Demonstrujący domagają się również uwolnienia więźniów politycznych – katalońskich separatystów.

d2gqzoi

Podziel się opinią

Share

d2gqzoi

d2gqzoi
Więcej tematów