Trwa ładowanie...

Są wyniki sekcji zwłok wyłowionych z Bałtyku. To młoda Polka

• Kobieta mogła mieć od 20 do 30 lat
• Jej narodowość rozpoznano po metkach na ubraniu
• Niekompletne zwłoki w sieciach znaleźli rybacy z Łeby

Są wyniki sekcji zwłok wyłowionych z Bałtyku. To młoda PolkaŹródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d1gqud8

Ciało młodej Polki w wieku 20-30 lat wyłowiono w środę z Bałtyku - o wstępnych wynikach sekcji zwłok informuje RMF FM. Niekompletne ciało znaleźli rybacy z Łeby w swoich sieciach, które wybrali z morza ok. 30 mil morskich od brzegu.

Wiadomo też, że Polka miała 168 cm wzrostu. Jak wyjaśnia stacja, narodowość kobiety określono dzięki metkom przy resztkach ubrania. Biegli patomorfolodzy uważają, że zwłoki znajdowały się w Bałtyku ok. 3-4 miesięcy, czyli od wakacji.

Przyczyn śmierci młodej Polki nie udało się ustalić. - Do rozdzielenia fragmentów ciała nie przyczyniła się żadna osoba trzecia. Niestety, najprawdopodobniej w tej sytuacji, jeśli nie mamy całego ciała, nie będzie możliwe ustalenie przyczyny śmierci kobiety - wyjaśnia w rozmowie z TVN24 Patryk Wegner, szef prokuratury Rejonowej w Lęborku. Dodaje, że materiał pobrany podczas sekcji posłuży do ustalenia profilu DNA.

Według biegłych część obrażeń na ciele powstało już po śmierci kobiety. Ustaleniem jej tożsamości zajmują się policjanci z Lęborka. Funkcjonariusze sprawdzają bazy danych zaginionych w wakacje osób.

Oprac. A. Jastrzębski

d1gqud8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gqud8
Więcej tematów